26.2 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaKulturaDizajn w formie - wystawa polskiego wzornictwa przemysłowego

Dizajn w formie – wystawa polskiego wzornictwa przemysłowego

-

Wystawa „Dizajn w formie” prezentuje historię polskiego wzornictwa przemysłowego od lat 30. XX wieku do dzisiaj.

Zapraszamy na niezwykłą wystawę pod nazwą „Dizajn w formie”, która przybliża fascynującą historię polskiego wzornictwa przemysłowego. Wystawę można oglądać do 31 lipca 2023 roku w Galerii Ratuszowej. Ta unikalna ekspozycja, opracowana przez Adama Kosika, renomowanego ilustratora i architekta krajobrazu, przeniesie nas w podróż przez dekady polskiego projektowania przemysłowego.

Na wystawie znajdziemy kilkanaście wyjątkowych obiektów, które na trwałe wpisały się w historię polskiego wzornictwa. Plansze, zaprojektowane przez Adama Kosika, są pełne barwnych ilustracji i cennych informacji. Każdy z prezentowanych przedmiotów ma swój opis, który pozwoli zgłębić jego znaczenie i wpływ na polską kulturę.

Oprócz plansz, wystawa oferuje również serię podcastów, które poświęcone są każdemu z prezentowanych obiektów. Dzięki nim mam okazję posłuchać inspirujących historii, anegdot i ciekawostek związanych z tymi ikonicznymi dziełami polskiego wzornictwa. Aby skorzystać z podcastów, wystarczy zeskanować umieszczone na planszach wystawy kody QR. 

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Dizajn w formie” do Galerii Ratuszowej, gdzie czeka nas nie tylko wizualna uczta, ale także fascynujące opowieści o polskiej kreatywności i innowacyjności.

Źródło: Muzeum Historyczne w Lubinie

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!