16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesDługi spółek giełdowych w Polsce: spadek o połowę, ale budowlane wciąż w...

Długi spółek giełdowych w Polsce: spadek o połowę, ale budowlane wciąż w tyle

-

Zadłużenie spółek giełdowych w Polsce spadło w ciągu roku o prawie połowę, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Rzetelną Firmę. Obecnie dłużnicy mają do spłacenia 290 zobowiązań o wartości 8,55 mln zł.

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją badania, z listy dłużników zniknęło wiele spółek przemysłowych i handlowych, które dominowały przed rokiem. Nie poprawiła się natomiast sytuacja spółek budowlanych. Jest ich łącznie 8 (1 więcej) z długiem 5,84 mln zł (1,5 mln zł mniej). Na pieniądze od nich czeka 21 wierzycieli.

Pod względem wartości rynkowej w gronie dłużników dominowały spółki o najmniejszej kapitalizacji. Tych, które zostały wyceniona do 100 mln zł było 23, z zadłużeniem 2,47 mln zł wobec 54 wierzycieli. Na drugim biegunie znajdowało się 7 giełdowych gigantów o wartości powyżej 1 miliarda złotych każdy z długiem 2,79 mln zł wobec 14 wierzycieli.

Spadek zadłużenia spółek giełdowych w Polsce jest pozytywnym sygnałem dla gospodarki. Niemniej jednak, nadal istnieje problem z zaległościami w niektórych sektorach, w tym w budownictwie.

Źródło: KRD

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!