12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaDobiega końca budowa remizy strażackiej w Gogołowie

Dobiega końca budowa remizy strażackiej w Gogołowie

-

W Gogołowie zakończono roboty budowlane wewnątrz i na zewnątrz obiektu nowej remizy strażackiej.

Pozostała jeszcze do podłączenia instalacja grzewcza i rozruch c.o.. Czekamy też na montaż licznika energii elektrycznej oraz wykonanie przez wykonawcę wszystkich badań niezbędnych do oddania budynku do użytkowania.

Powierzchnia użytkowa nowej remizy OSP to 122,7 m2. W budynku zlokalizowane będą 2 garaże na wozy bojowe oraz niezbędne zaplecze sanitarno-szatniowe. Obiekt będzie ogrzewany za pomocą bezemisyjnego źródła ogrzewania. To powietrzna pompa ciepła. Wartość inwestycji to kwota 1 577 000,00 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to październik 2023 r. Jednak wszystko wskazuje na to, że budowę uda się zakończyć wcześniej.

Nowo budowana remiza OSP Gogołów wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Świdnica i ościennych miejscowości. Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby strażaccy ochotnicy mieli odpowiedni sprzęt i zaplecze do prowadzenia działalności. To oni są bardzo często pierwsi na miejscu wypadku. Oni też prowadzą akcje ratunkowe podczas klęsk żywiołowych czy pożarów. Dlatego samorząd gminy Świdnica sukcesywnie dofinansowuje infrastrukturę i zakup nowego sprzętu dla wszystkich jednostek OSP.

Budowa remizy OSP w Gogołowie jest jedną z trzech inwestycji dofinansowanych z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach otrzymanej dotacji realizowana jest również budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu. Ponadto została już zrealizowana przebudowana wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Pszennie. Łączna wartość wszystkich trzech inwestycji wynosi ponad 14 mln 978 tys. zł.

Źródło: UG Świdnica

 

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...