12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaDobry wieczór, Opole! Festiwal legenda - wyjątkowy pokaz filmu w kinie DCF

Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda – wyjątkowy pokaz filmu w kinie DCF

-

4 czerwca o godzinie 17:00 w kinie DCF odbędzie się specjalny pokaz filmu „Dobry wieczór, Opole! Festiwal legenda”.

Film przeniesie nas w świat walki z cenzurą, festiwalowej mody, przełomowych koncertów oraz największych przebojów i debiutów. Poznamy zakulisowe anegdoty, historie „nocnych podbojów” największych balangowiczów, a także całoroczne przygotowania i rywalizację. To opowieści, które odzwierciedlają historię Polski i obyczajowe przemiany. Dodatkowym smaczkiem będą unikatowe archiwa, w których zobaczymy m.in. debiuty takich artystów jak Ewa Demarczyk i Bohdan Łazuka, czy drogę do kariery Maryli Rodowicz, Czesława Niemena oraz Wojciecha Młynarskiego.

Wybitni konferansjerzy i artyści opowiadają

O jednej z największych imprez muzycznych w Polsce, która rozpoczęła się w 1963 roku, opowie trzydziestu wybitnych konferansjerów i artystów. Wśród nich znajdują się takie osobowości jak Wojciech Młynarski, Magda Umer, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Materna, Krystyna Sienkiewicz, Maria Szabłowska, Krystyna Loska i Grażyna Torbicka. Przewodnikiem po opolskiej legendzie będzie dziennikarz muzyczny Artur Orzech, a za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Tomasz Knittel.

Po pokazie filmu, widzowie będą mieli okazję spotkać się z Jarosławem Wasikiem, który wielokrotnie występował przed opolską publicznością. Spotkanie poprowadzi Paweł Gołębski z Radia RAM.

Źródło: DCF

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...