23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaDolnośląski Kongres Kultury 2023 - dwa dni debat, warsztatów i spotkań

Dolnośląski Kongres Kultury 2023 – dwa dni debat, warsztatów i spotkań

-

Dolnośląski Kongres Kultury to dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się 13 i 14 października 2023 roku we Wrocławiu.

Kongres skierowany jest do wszystkich zainteresowanych kulturą, w tym kadr kultury, środowisk artystycznych, akademickich, samorządowych, polityków i działaczy społecznych. W programie Kongresu znalazły się debaty, panele dyskusyjne, warsztaty, szkolenia, prezentacje projektów i spektakl.

Ważne tematy, które zostaną poruszone podczas Kongresu to:

  • Kierunki dolnośląskiej polityki kulturalnej
  • Sztuka i nowe technologie
  • Przyszłość kultury
  • Praca w kulturze
  • Kultura w obliczu wojny

Kongres rozpocznie się debatą „Wyzwania i wizje przyszłości kultury Dolnego Śląska”. W dyskusji udział wezmą: senator RP Bogdan Zdrojewski, członek zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztof Maj oraz Beata Moskal-Słaniewska – prezydent Świdnicy, Piotr Roman – prezydent Bolesławca i Robert Raczyński – prezydent Lubina.

W ramach Kongresu zaplanowano także panel dyskusyjny „Kultura „nowocześniejsza””, podczas którego młodzi artyści, producenci i twórcy kultury będą rozmawiać o zdigitalizowanych dziełach sztuki i nowych technologiach.

Ważnym wydarzeniem będzie również laboratorium „Mam 25 lat. Przyszłość w kulturze”, podczas którego uczestnicy będą zastanawiać się nad przyszłością kultury, pracą w kulturze, partycypacją, jej otwartością i dostępnością. Podczas Kongresu odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze wydarzenie muzealne Dolnego Śląska 2022.

Wydarzenie towarzyszące Kongresowi to spektakl o Stanisławie Przybyszewskiej „Stascha, czyli płomień w oddechu” w reżyserii Marcina Czerwińskiego. Przedstawienie odbędzie się 13 października o godz. 17.00 w sali Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!