20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieDzień Kobiet i darmowe badania USG piersi

Dzień Kobiet i darmowe badania USG piersi

-

Już 8 marca, w Dzień Kobiet, rusza ogólnopolska akcja profilaktyczna „Biustowniczki”.

Celem inicjatywy jest zapewnienie kobietom w wieku 18-35 lat bezpłatnego dostępu do badań USG piersi. Badania odbędą się w specjalnie przygotowanych gabinetach mobilnych w 7 miastach Polski.

Wrocław – pierwszy przystanek akcji

Pierwsze badania w ramach akcji „Biustowniczki” odbędą się 8 i 9 marca we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej przy pl. Dominikańskim 3. Mobilne gabinety będą dostępne dla kobiet przed 36 rokiem życia w godzinach od 10:00 do 20:00. Na badania nie obowiązują zapisy – decyduje kolejność przybycia.

Profilaktyka dla wszystkich

„Biustowniczki” to odpowiedź na problem zbyt niskiej świadomości na temat profilaktyki raka piersi wśród młodych kobiet. Inicjatywa wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne. Udział w badaniu jest całkowicie darmowy i nie wymaga skierowania ani ubezpieczenia.

„Biustowniczki” w całej Polsce

Po Wrocławiu akcja „Biustowniczki” odwiedzi kolejne miasta: Warszawę, Kraków, Rzeszów, Gdańsk, Bydgoszcz, Katowice i Poznań. Badania będą odbywać się w weekendy (piątki i soboty) od 10:00 do 20:00. Dokładny harmonogram badań oraz materiały edukacyjne można znaleźć na stronach: www.santanderconsumer.pl/biustowniczki oraz www.biustowniczki.pl.

Zachęcamy wszystkie kobiety w wieku 18-35 lat do skorzystania z darmowych badań USG piersi w ramach akcji „Biustowniczki”. Pamiętaj, profilaktyka ratuje życie!

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!