23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławDzień Mobilności - rowerowo i charytatywnie we Wroclavii

Dzień Mobilności – rowerowo i charytatywnie we Wroclavii

-

Z okazji Dnia Mobilności 20 maja we Wroclavii odbędzie się rodzinny piknik. Celem imprezy jest promowanie zrównoważonych sposobów codziennego podróżowania. 

Dzień Mobilności rozpocznie się 20 maja o godz. 11:00 na placu przed głównym wejściem do Wroclavii. Wydarzenie potrwa do godz. 19:00. 

Cieszymy się, że możemy wspólnie obchodzić Dzień Mobilności wraz z osobami, które podróżują w sposób zrównoważony. Chcemy w ten sposób podziękować za ich postawę oraz pozytywne działanie na rzecz środowiska. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do zmiany środka lokomocji, szczególnie wiosną i latem – podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Kompleksowe usługi dla cyklistów  

W trakcie akcji do dyspozycji uczestników będzie bezpłatny serwis rowerowy. Będzie można wyregulować hamulce i przerzutki, wykonać drobne naprawy oraz sprawdzić stan techniczny roweru.

W strefie wydarzenia obecni będą także policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, którzy przeprowadzą akcję znakowania rowerów.

Strefa partnerów 

W strefie Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia będzie można wygrać drobne upominki. Wrocławskie MPK pojawi się na pikniku w towarzystwie firmowych maskotek i przeprowadzi warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej. Swoją strefę będzie miał także operator Wrocławskiego Roweru Miejskiego – Nextbike.

Charytatywne akcje Wroclavii

Dzień Mobilności to doskonała okazja do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz wrocławskiej Fundacji Zobacz Mnie. Pomóc będzie mógł każdy. Wystarczy skomentować post na profilu Wroclavii na Facebooku opublikowany w dniu akcji. Za każdy komentarz centrum przekaże 10 złotych na rzecz Fundacji.

To nie jedyne działania na rzecz potrzebujących. Po wydarzeniu Wroclavia przekaże rowery damskie oraz dziecięce podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Akson. Stowarzyszenie prowadzi schronisko dla bezdomnych kobiet oraz ośrodek interwencji kryzysowej.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia, partnerami akcji są Biuro Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia, MPK Wrocław, Nextbike oraz Antymateria – serwis i sklep rowerowy.

Źródło: Materiał prasowy

 

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!