25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaEdukacjaDzień Otwarty kierunku lekarskiego na Politechnice Wrocławskiej

Dzień Otwarty kierunku lekarskiego na Politechnice Wrocławskiej

-

W czwartek, 29 czerwca, Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty kierunku lekarskiego.

Wydarzenie odbędzie się w budynku D-1, mieszczącym się przy pl. Grunwaldzkim 13, i rozpocznie się o godzinie 10:00. Jest to doskonała okazja, aby bliżej poznać świat medycyny, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji oraz zobaczyć nowoczesne laboratoria.

Nowe trendy w kształceniu lekarzy

Podczas Dnia Otwartego uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z profesorem Haliną Podbielską z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Profesor przedstawi najnowsze trendy w kształceniu lekarzy, które są realizowane na nowo utworzonym kierunku. Warto wysłuchać jej prelekcji, aby poznać innowacyjne podejście do edukacji medycznej.

Współpraca inżynierów i lekarzy

Kolejnym ważnym punktem programu będzie wystąpienie profesora Tomasza Roledera, kardiologa z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Wykład skoncentruje się na praktycznej stronie współpracy między inżynierami a lekarzami. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, jak blisko powiązane są te dziedziny i jakie korzyści przynosi synergia między nimi.

Laboratoria badawcze

Podczas Dnia Otwartego zaplanowano również zwiedzanie kilku laboratoriów badawczych. Jednym z nich jest Laboratorium Biopomiarów w Nanoskali, w którym prowadzone są badania mikroskopowe tkanek i biomateriałów. Interesujące eksperymenty dotyczą również analizy komórek nowotworowych oraz wpływu czynników fizycznych i farmakochemicznych na zmiany w DNA.

Kolejne laboratorium, które warto odwiedzić, to Laboratorium Technik Pomiarowych Optyki Biomedycznej. Tutaj będzie można zapoznać się z badaniami wykorzystującymi techniki optyczne do pomiarów różnych obiektów biologicznych. To unikalna okazja, aby zobaczyć, jak nowoczesne technologie wpływają na rozwój medycyny.

Źródło: PWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!