29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławDzikie w mieście - rusza druga edycja warsztatów

Dzikie w mieście – rusza druga edycja warsztatów

-

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji warsztatów we Wroclavii, które mają na celu przybliżenie uczestnikom życia dzikich zwierząt w mieście.

Zajęcia interaktywne prowadzone są przez edukatorów ZOO Wrocław w ramach akcji „Dzikie w mieście”. Dzięki nim dowiemy się, jak nasze drobne działania wpływają na faunę i florę Dolnego Śląska. Warsztaty odbędą się od 10 do 16 lipca, są bezpłatne i dostępne dla grup zorganizowanych oraz klientów indywidualnych.

Każdy mieszkaniec może mieć swój udział w tworzeniu harmonii między dzikimi zwierzętami a ludźmi poprzez dbanie o bioróżnorodność. Warsztaty, które organizuje Wroclavia i ZOO Wrocław, pokażą uczestnikom, jak chronić dziką przyrodę. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat pomocy dzikim zwierzętom w przypadku choroby lub obrażeń oraz będą mogli dowiedzieć się, jak postępować w przypadku spotkania z jeżem, sarną czy lisem. Na zajęciach dowiemy się także jak działać w przypadku wtargnięcia nietoperza do mieszkania lub napotkania żab przechodzących przez jezdnię.

Spotkania trwają 45 minut w godzinach 10:00-17:00. W jednym bloku warsztatowym może uczestniczyć maksymalnie 30 osób. Warsztaty od 10 do 14 lipca przeznaczone są dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez serwis Evenea: www.app.evenea.pl/event/dzikiewmiescielipiec. Na zajęcia 15 i 16 lipca nie ma konieczności zgłaszania obecności. Natomiast dzieci muszą być pod opieką dorosłych. 

W Grand Plaza Wroclavii powstaje specjalna przestrzeń warsztatowa dedykowana temu wydarzeniu. Znajdują się tam makiety zwierząt w rzeczywistych rozmiarach oraz edukacyjne wyposażenie. Dzięki temu odwiedzający centrum będą mogli zobaczyć, jak wyglądają dzicy mieszkańcy Wrocławia. Dodatkowo, w strefie warsztatowej będą obecne miododajne rośliny, na przykładzie których edukatorzy przedstawią, jakie gatunki wspierają miejskie pszczoły oraz dlaczego zazielenianie balkonów i zakładanie ogrodów jest tak istotne. Dla najmłodszych uczestników przewidziane są kolorowanki, a w przerwie między zajęciami wszyscy będą mieli okazję posłuchać pięknego śpiewu ptaków dzięki głośnikom.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!