16.3 C
Wrocław
piątek, 12 czerwca, 2026
Strona głównaRozwójEdukacjaEdukacja z wojskiem. Pilotaż programu dla szkół
reklama

Edukacja z wojskiem. Pilotaż programu dla szkół

-

Dziś ruszył pilotaż programu „Edukacja z wojskiem”, który ma na celu podniesienie świadomości bezpieczeństwa i obronności wśród dzieci i młodzieży.

Wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej obejmie około 3,5 tys. szkół w całej Polsce.

Głównym celem programu jest wyposażenie uczniów w podstawowe umiejętności i nawyki z zakresu obrony i ochrony ludności. Ponadto jego zadaniem jest również kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych. Zajęcia prowadzone przez żołnierzy Wojska Polskiego będą łączyć teorię z praktyką. Uczniowie nauczą się zasad alarmowania, szukania i wzywania pomocy, ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy.

Program obejmie uczniów wszystkich grup wiekowych. Wyjątkiem są klasy VIII szkół podstawowych i I klas szkół ponadpodstawowych, w których realizowany jest już przedmiot edukacja dla bezpieczeństwa. Zajęcia będą odbywać się w szkołach, w klasach, na boiskach i skwerach szkolnych, w sposób atrakcyjny i dostosowany do wieku uczniów.

Program „Edukacja z wojskiem” to cenna inicjatywa, która może przyczynić się do wzmocnienia bezpieczeństwa i obronności Polski. Ważne jest, aby kontynuować jego realizację i rozszerzać na kolejne szkoły, tak aby jak największa liczba uczniów mogła skorzystać z jego bogatego programu.

Chcesz mieć wpływ na to, o czym piszemy? Jesteś ekspertem lub masz wiedzę na temat, który mógłby zainteresować naszych czytelników? Podziel się nim: redakcja@forcenews.pl

ŹródłoGov.pl
reklama

Targi, konferencje, szkolenia

Znajdź kluczowe targi i konferencje. Inwestuj w siebie i buduj swoją pozycję w branży.

reklama

POLECANE TARGI I KONEFRENCJE

reklama

POLECANE WYDARZENIA SPORTOWE