31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaKulturaEra Taylor Swift | Fenomen gwiazdy i portret epoki

Era Taylor Swift | Fenomen gwiazdy i portret epoki

-

Wydawnictwo W.A.B. zapowiada na 17 lipca premierę książki „Era Taylor Swift” autorstwa Karoliny Sulej. To pierwsza polska monografia poświęcona najpopularniejszej współczesnej gwieździe pop.

Taylor Swift to bez wątpienia fascynujące zjawisko, ikona popkultury, która od lat zachwyca i budzi skrajne emocje. Czterokrotna laureatka Grammy w kategorii Album Roku, rekordzistka list przebojów, miliarderka i jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie – jej historia wymyka się prostym schematom.

Książka Karoliny Sulej wykracza daleko poza standardową biografię. Autorka, uznana pisarka i reporterka, kreśli wielowymiarowy portret artystki. Sulej sięga do głębi jej twórczości i analizuje wpływ, jaki wywarła na współczesną kulturę.

„Era Taylor Swift” to opowieść o emancypacji, coming of age story, a zarazem podróż bohaterki przez skomplikowany krajobraz późnego kapitalizmu. Sulej stawia kluczowe pytania: czy Swift możemy nazwać dzielną protagonistką, a może czarnym charakterem? Jak pogodzić wrażliwość artystyczną z zarządzaniem multimedialnym imperium o wartości miliardów dolarów?

Książka zgłębia nie tylko fenomen Taylor Swift, ale również ewolucję rynku muzycznego, mechanizmy showbiznesu oraz złożone relacje łączące artystkę z fanami i hejterami. To lektura obowiązkowa nie tylko dla zagorzałych Swifties, ale również dla wszystkich miłośników muzyki i popkultury.

Autorka przeprowadza liczne rozmowy z fanami Swift, przedstawicielami branży muzycznej, mediów, a nawet psychologami. „Era Taylor Swift” jest nie tylko biografią gwiazdy, ale również wnikliwą analizą współczesnego społeczeństwa i jego fascynacji kulturą popularną.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!