23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaEuropejska Noc Literatury we Wrocławiu

Europejska Noc Literatury we Wrocławiu

-

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie literackie w sercu Wrocławia! 19 sierpnia odbędzie się 12. odsłona Europejskiej Nocy Literatury zatytułowana „Gabinet Osobliwości”. 

Tegoroczna edycja ENL jest przygotowana przez utalentowaną pisarkę Sylwię Chutnik. W dniu 19 sierpnia dziesięć znakomitych postaci polskiej kultury przeczyta fragmenty dziesięciu wybranych książek na osiedlu Huby. Czytania rozpoczną się co pół godziny od 18:00 do 22:30. To doskonała okazja, by zanurzyć się w literackim świecie wraz z innymi miłośnikami literatury.

Bezpłatna komunikacja miejska

Jeśli planujecie wizytę na Europejskiej Nocy Literatury, mamy dla Was dobrą wiadomość! W dniu wydarzenia, czyli 19 sierpnia, podróżowanie komunikacją miejską będzie całkowicie bezpłatne. Zostawcie samochód w garażu i skorzystajcie z tramwajów lub autobusów. Wystarczy mieć przy sobie książkę lub czytnik e-booków – pokażecie je podczas kontroli i możecie podróżować za darmo. Akcja obejmuje linię miejskie oraz aglomeracyjne oznaczone numerami 9xx.

Rozgrzewka przed ENL

O godzinie 11:00 w filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się czytanie książki „Dino Bambino” autorstwa Sylwii Chutnik. Opowieść ta porusza temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co jest często wyzwaniem dla dzieci. Po czytaniu rozpoczną się wycinankowe warsztaty inspirowane literaturą i dinozaurami, poprowadzone przez Justynę Łaciok. Udział w tych wydarzeniach jest bezpłatny, a zapisy nie są wymagane.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!