niedziela, 3 marca, 2024

Europejski Dzień Walki z Czerniakiem – bezpłatne badanie skóry na pl. Solnym we Wrocławiu

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

W piątek 12 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. Dlatego też serdecznie zapraszamy osoby z podejrzanymi zmianami na skórze na bezpłatne badanie lekarskie. 

Chirurdzy i dermatolodzy Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii dostępni będą na pl. Solnym we Wrocławiu w godz. 12.00-15.00.

Zapraszamy wszystkie osoby z niepokojącymi zmianami na skórze – mówi dr Marcin Ziętek, kierownik Oddziału Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków DCOPiH. – Jest to doskonała okazja, aby szybko i bezboleśnie wykluczyć zmiany nowotworowe. W Polsce co roku notuje się około 4 tys. nowych zachorowań z powodu czerniaka i szacuje się, że ich liczba podwaja się co 10 lat. Czerniak może rozwinąć się u każdego, a polscy pacjenci są szczególnie narażeni ze względu na jasną karnację. Większość czerniaków rozwija się na skórze, dlatego jest to łatwe do wykrycia dla specjalistów.

Europejski Dzień Walki z Czerniakiem to ważna data, która przypomina nam o potrzebie dbania o nasze zdrowie i regularnych badaniach skóry. Czerniak jest chorobą groźną, ale wczesne wykrycie daje dużą szansę na wyleczenie. Dlatego nie zwlekajmy z wizytą u lekarza i pamiętajmy o ochronie przed słońcem, aby zapobiec ryzyku zachorowania.

Akcję objął honorowym patronatem prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Źródło: Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

NAJNOWSZE

POLECAMY