12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesPerspektywy rozwoju faktoringu internetowego w 2024 roku

Perspektywy rozwoju faktoringu internetowego w 2024 roku

-

Nowoczesne technologie zmieniają świat finansów, umożliwiając nawet najmniejszym firmom dostęp do usług finansowych, takich jak faktoring. Faktoring internetowy, czyli eFaktoring, to szybki i wygodny sposób na finansowanie faktur.

Według badania Kaczmarski Group, w 2024 roku 86% przedsiębiorców z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W co drugiej firmie zdarzają się problemy z terminowym regulowaniem zapłaty przez kontrahentów. To skłania przedsiębiorców do szukania rozwiązań, które pomogą im poprawić płynność finansową.

Faktoring to usługa, w której faktor (instytucja finansowa) wykupuje od przedsiębiorcy (faktoranta) wierzytelności z tytułu faktur wystawionych na odbiorców (dłużników). Faktorant otrzymuje od faktora natychmiastową wypłatę środków, natomiast faktor odpowiada za windykację należności od dłużników.

Faktoring internetowy to forma faktoringu, która odbywa się za pośrednictwem internetu. Pozwala on na szybkie i wygodne zawarcie umowy faktoringowej oraz uzyskanie finansowania.

Zalety faktoringu internetowego:

  • szybkość i wygoda – faktoring internetowy pozwala na uzyskanie finansowania w ciągu kilku dni,
  • elastyczność – przedsiębiorca może samodzielnie wybierać faktury zgłaszane do finansowania,
  • brak zadłużenia – faktoring nie generuje dodatkowego zadłużenia,
  • bezpieczeństwo – faktoring internetowy jest bezpieczny dzięki automatyzacji procesów i odpowiednim systemom zarządzania ryzykiem.

Rynek faktoringu internetowego w 2024 roku będzie się rozwijał. Automatyzacja procesów będzie nadal istotnym elementem jego rozwoju. Ważne będą również kwestie bezpieczeństwa transakcji oraz właściwej oceny ryzyka.

Źródło: Narodowy Fundusz Gwarancyjny

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...