16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesFinanseZarządzanie majątkiem rodzinnym | Family Office

Zarządzanie majątkiem rodzinnym | Family Office

-

Bank Pekao S.A. wprowadza nową usługę Family Office dla klientów bankowości prywatnej i firm rodzinnych.

Family Office to kompleksowe wsparcie przy zarządzaniu prywatnymi majątkami rodzinnymi, umożliwiające przekazywanie firm kolejnym pokoleniom oraz tworzenie fundacji rodzinnych. W ramach tej usługi, Bank Pekao oferuje narzędzia do nowoczesnego zarządzania filantropią, co pozwala budować silną markę w obszarze dobroczynności.

Przed nami historyczny transfer międzypokoleniowy. Mając w ofercie Family Office jesteśmy w pełni przygotowani na to, by kompleksowo wspierać klientów w procesie sukcesji na każdym etapie jej planowania i przeprowadzania. Spodziewamy się, że około połowa firm prywatnych stanie przed tym wyzwaniem w perspektywie najbliższych kilku lat i będzie to jeden z wiodących obszarów w bankowości prywatnej – mówi Jarosław Fuchs, wiceprezes Banku Pekao S.A. nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Polskie firmy rodzinne w obliczu wyzwań sukcesji

Polskie przedsiębiorstwa rodzinne stanowią znaczną część gospodarki. Według danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii, ponad 830 tysięcy firm deklaruje swoje rodzinne charakter. Firmy te stanowią ponad 40% wszystkich przedsiębiorstw notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wielu właścicieli tych firm stoi obecnie przed wyzwaniem sukcesji. To złożony i emocjonalny proces, który wymaga szczegółowego planowania. W odpowiedzi na te potrzeby, Bank Pekao wprowadza usługę Family Office, która ma wspierać i usprawniać zarządzanie majątkami rodzinnymi i firmowymi.

Ułatwienie sukcesji dzięki Fundacji Rodzinnej

Ustawa, obowiązująca od 22 maja 2023 roku, umożliwia tworzenie Fundacji Rodzinnych jako nowej formy prawnej. Celem tych fundacji jest ułatwienie wielopokoleniowej sukcesji. Dzięki fundacji rodzinnej, majątek firmy może pozostać w rękach jednej rodziny. To zapewnia płynny rozwój przedsiębiorstwa i kontynuację inwestycji. Ponadto, fundacje rodzinne mają możliwość prowadzenia nowoczesnej filantropii.

Doradztwo w ramach Family Office

W ramach usługi Family Office bank zapewnia dostęp do partnerów biznesowych oraz oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie działalności dobroczynnej. Klienci korzystający z tej bezpłatnej usługi będą mieli wsparcie Senior Family Officera. Pomoże on w bezpiecznym zaplanowaniu i zrealizowaniu procesu sukcesji oraz zarządzaniu majątkiem rodzinnym i firmowym. Ponadto, Bank Pekao i Biuro Maklerskie Pekao oferują preferencyjne warunki dla fundacji rodzinnych otwierających konta firmowe i maklerskie.

W Polsce tylko 5% firm rodzinnych przeprowadziło proces transferu pokoleniowego, podczas gdy co dziesiąty właściciel firmy znajduje się już w wieku emerytalnym.

ŹródłoBank Pekao

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!