29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEAquapark Wrocław stawia na energię odnawialną

Aquapark Wrocław stawia na energię odnawialną

-

Aquapark Wrocław stawia na ekologię. W związku z rozwojem obiektu przy ul. Borowskiej 99, zarząd spółki podjął decyzję o budowie farmy fotowoltaicznej o mocy przyłączeniowej 496 kW.

Farma fotowoltaiczna powstanie na powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Będzie to zadaszony parking, który będzie gotowy wiosną 2024 roku. W trakcie remontu zostanie wyrównana i zmieniona cała nawierzchnia.

Energia odnawialna na rzecz ekologii

Budowa farmy fotowoltaicznej to kolejny krok w kierunku ekologizacji Aquaparku Wrocław. Obiekt jest wyposażony w kogeneratory produkujące energię z gazu ziemnego. WPW S.A. chce, aby obiekt był jeszcze bardziej ekologiczny, dlatego stawia na odnawialne źródła energii.

Wrocławski Park Wodny stawia na zieloną energię

Budując Aquapark Brochów przy ul. Polnej, Wrocławski Park Wodny również postawił na rozwiązania przyjazne środowisku. Aquapark Brochów jest obiektem niskoemisyjnym. Wytwarzając energię z gazu w celu m.in. ogrzewania wody w basenach, produkuje energię elektryczną. W Aquaparku na Brochowie również powstanie nowa farma fotowoltaiczna o mocy 40 kW.

Podsumowanie

Obie inwestycje pokazują, że Aquapark Wrocław jest jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Farmy fotowoltaiczne pozwolą na maksymalne wykorzystanie potencjału drzemiącego w energii odnawialnej.

Źródło: Wrocławski Park Wodny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!