18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaNieruchomościFasada Roku 2023 - konkurs dla architektów i inwestorów

Fasada Roku 2023 – konkurs dla architektów i inwestorów

-

Zwycięzca konkursu Fasada Roku 2023 otrzyma prestiżowy tytuł, pulę nagród o wartości 10 000 zł i szansę na jeszcze większe wyróżnienia.

Uczestnicy konkursu zgłaszają budynki z elewacją wykonaną przy użyciu technologii Baumit. Budynki muszą bcy zrealizowane w okresie od 1 stycznia 2022 do 30 września 2023. Konkurs objęły patronatem Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) . 

Kategorie konkursowe obejmują:

  • budynek jednorodzinny nowy,
  • budynek wielorodzinny nowy,
  • budynek po termomodernizacji,
  • budynek niemieszkalny nowy
  • budynek zabytkowy po renowacji.

Celem konkursu jest nagradzanie budynków, które pozytywnie wpływają na krajobraz polskich miejscowości. Konkurs ma również na celu zwrócenie uwagi na rolę elewacji w tworzeniu scenerii dla naszego życia.

Do tej pory zgłosiło się już blisko 150 realizacji. Zwycięzca otrzyma tytuł „Fasada Roku 2023” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Ponadto, zapewni sobie miejsce w międzynarodowej rozgrywce Baumit Life Challenge 2024.

Decyzję o zwycięzcach w poszczególnych kategoriach podejmie specjalnie powołane jury, które składa się z doświadczonych architektów i ekspertów branżowych. Obrady są zaplanowane na listopad. Do 30 internauci października będą mogli oceniać wszystkich kandydatów. Obiekt z najwyższą liczbą punktów otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”. 

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!