10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaTurystykaFestiwal Atlantyku na Maderze

Festiwal Atlantyku na Maderze

-

Madera, portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim, co roku kusi turystów swoim ciepłym klimatem, malowniczymi krajobrazami i bogatą kulturą.

W czerwcu wyspa staje się prawdziwą sceną rozrywki, goszcząc Festiwal Atlantyku. To wyjątkowe wydarzenie, łączące w sobie spektakularne pokazy fajerwerków z bogatym programem imprez kulturalnych, na stałe wpisało się w kalendarz atrakcji turystycznych Madery.

Muzyczna uczta

Festiwal oficjalnie rozpoczyna się 1 czerwca pokazem sztucznych ogni, a swój finał świętuje 22 czerwca w Funchal i 23 czerwca na Porto Santo. Główną atrakcją są bez wątpienia Międzynarodowe Zawody Sztucznych Ogni. W każdą sobotę czerwca trzy firmy pirotechniczne z Włoch, Francji i Anglii walczą o prestiżowy Puchar Atlantyku, przyznawany przez jury. Dodatkowo, publiczność wybiera swojego faworyta, nagradzając go Pucharem „Madera Należy do Wszystkich”. Zwycięzca zawodów ma zaszczyt zaprezentować swój pokaz ponownie w Sylwestra.

Więcej niż tylko fajerwerki

Festiwal Atlantyku to coś więcej niż tylko widowiskowe pokazy sztucznych ogni. Podczas jego trwania wyspa tętni życiem. Możemy podziwiać pokazy multimedialne, występy cyrkowe i artystyczne, a także wziąć udział w Tygodniu Sztuki Regionalnej, wypełnionym muzyką, tańcem, śpiewem i prezentacjami filmowymi.

Lokalne smaki i wyjątkowa atmosfera

Od piątku do niedzieli w czerwcu, w ogrodzie przy Praça do Povo, na gości czekają wyjątkowe doznania kulinarne. Przy zachodzie słońca, w akompaniamencie muzyki i w miłej atmosferze, będzie można spróbować lokalnych specjałów kuchni maderskiej.

Festiwal Atlantyku to okazja, aby rozpocząć lato w wyjątkowym stylu. Połączenie kolorowych fajerwerków, bogatego programu kulturalnego i lokalnych specjałów kulinarnych z pewnością zachwyci każdego miłośnika rozrywki i dobrej zabawy.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!