23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLegnica54. Festiwal Chóralny Legnica Cantat | Święto muzyki wokalnej

54. Festiwal Chóralny Legnica Cantat | Święto muzyki wokalnej

-

Legnica szykuje się do 54. edycji Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat, który odbędzie się w dniach 24-26 maja 2024 roku.

To wyjątkowe wydarzenie, będące hołdem dla muzyki wokalnej, przyciąga co roku tłumy miłośników śpiewu chóralnego.

Festiwalowy weekend pełen wrażeń

Już w piątek (24 maja) o godzinie 19:00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej odbędzie się Koncert Inauguracyjny w wykonaniu Chóru Music Everywhere. Zespół zaprezentuje autorską interpretację największych przebojów polskiej muzyki, od Czesława Niemena po Marylę Rodowicz. Bilety na koncert w cenie 60 zł są dostępne w Galerii Satyrykon oraz na stronie www.ebilet.pl.

Sobota (25 maja) będzie dniem zmagań konkursowych. W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej o miano najlepszego chóru i Lutnię im. Jerzego Libana będzie walczyć 13 zespołów z całej Polski. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 10:00 i będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury.

Wieczorem, o godzinie 20:00, w Sali Królewskiej wystąpi laureat ubiegłorocznego konkursu – Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi pod dyrekcją Dawida Bera. Koncert będzie doskonałą okazją do podziwiania talentu młodych chórzystów i wysłuchania pięknej muzyki chóralnej.

Finałowa niedziela

Ostatni dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 13:00 oprawą Mszy Świętej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przez Chór Madrygał Legnickiego Centrum Kultury pod dyrekcją Dariusza Rzoncy.

Natomiast finał Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat 54 odbędzie się o godzinie 19:00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół 5/6, czyli „polski Pentatonix”, który zachwyci publiczność a’capellą aranżacjami przebojów i autorskimi utworami. Wstęp na koncert finałowy jest bezpłatny, a wejściówki można odebrać w Galerii Satyrykon.

Wydarzenia towarzyszące

Już w tygodniu poprzedzającym festiwal, w poniedziałek 20 maja o godzinie 16:30 w Zespole Szkół Muzycznych odbędzie się Festiwal Zespołów Kameralnych. Od poniedziałku do czwartku (20-23 maja) włącznie o godzinie 18:30 w centrum miasta będzie można wziąć udział w happeningu Vox Legnica – Spotkanie Głosów. W poniedziałek i wtorek (20 i 21 maja) Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” zaprosi do udziału w festiwalu śpiewając w autobusach miejskich. Natomiast w sobotę 25 maja o godzinie 17:30 w kościele Ewangelicko-Augsburskim Chór Akademicki Warszawskiej Akademii Technicznej zaprezentuje minikoncert.

54. Festiwal Chóralny Legnica Cantat to różnorodny program, znakomici wykonawcy i niepowtarzalna atmosfera. Zapraszamy do Legnicy!

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!