12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławGastro Miasto 2024 - 5 weekendów pełnych jedzenia, zabawy i rozrywki!

Gastro Miasto 2024 – 5 weekendów pełnych jedzenia, zabawy i rozrywki!

-

Już wkrótce Wrocław ponownie rozbrzmi smakami i zapachami z całego świata!

W tym roku podczas 5 weekendów Bulwar Dunikowskiego zamieni się w prawdziwe eldorado dla miłośników dobrego jedzenia. To właśnie tam odbędzie się kolejna edycja Gastro Miasta – cyklu imprez kulinarnych, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń stolicy Dolnego Śląska.

To będzie już 6. sezon Gastro Miasto. Za nami 24 imprezy, ale te nadchodzące 5 weekendów będą moimi największymi eventami. Festiwal wchodzi na kolejny poziom. Mamy ogromną liczbę wystawców i wielkie zainteresowanie. Mamy wsparcie miasta oraz organizacji turystycznych, tak naprawdę z każdego kierunku bije pozytywną energią. To dla mnie ogromny powód do dumy, że wydarzenie stało się wizytówką miasta – komentuje Maciej Kola, organizator Gastro Miasto, współwłaściciel agencji reklamowej Kola+Brandy.

Festiwal smaków dla każdego

Gastro Miasto to coś więcej niż zwykły festiwal jedzenia. To prawdziwa uczta dla zmysłów, która łączy ludzi, tworzy społeczność i celebruje kulturę jedzenia. W otoczeniu pięknych widoków Wrocławia, w atmosferze pełnej radości i entuzjazmu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Bogactwo smaków i aromatów

Na festiwalu zaprezentuje się 50 restauracji i food trucków, oferując szeroki wachlarz potraw z różnych stron świata. Od orientalnych specjałów po śródziemnomorskie przysmaki, od tradycyjnych polskich dań po nowoczesne wariacje na temat kuchni fusion – każdy smakosz znajdzie coś dla siebie.

Gastro Miasto to nie tylko festiwal smaków, ale również idealna platforma dla firm, które chcą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i zaprezentować swoje produkty lub usługi w wyjątkowej atmosferze. Oferujemy naszym wystawcom szeroki wachlarz możliwości sponsoringowych, dopasowanych do różnych potrzeb i budżetów – mówi Magdalena Łasak, CEO agencji Force Media, wspierająca festiwal Gastro Miasto.

Strefa live cooking – nauka przez obserwację

Chociaż w tym roku nie będzie strefy live cooking w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, miłośnicy gotowania nie będą zawiedzeni. Zamiast pokazów kulinarnych na scenie, festiwal Gastro Miasto 2024 stawia na interaktywność i bezpośredni kontakt z szefami kuchni. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach będzie można podziwiać kunszt najlepszych kucharzy podczas pracy i spróbować ich popisowych dań

Wino na dobry początek…i nie tylko!

Dla miłośników wina przygotowano strefę winiarzy, gdzie będzie można degustować wyselekcjonowane wina z polskich winnic. To wyjątkowa okazja, aby poznać historię i charakterystykę różnych szczepów winorośli oraz dobrać idealne wino do każdego dania.

Muzyka, zabawa i rodzinna atmosfera

Oprócz strefy kulinarnej, na Gastro Miasto nie zabraknie również rozrywki. Atmosferę festiwalu podgrzeją koncerty znanych artystów, a strefa zabaw dla dzieci zapewni rozrywkę najmłodszym. Z kolei strefa Radia RAM na żywo będzie miejscem, gdzie będzie można spotkać się z ulubionymi prowadzącymi i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Harmonogram 2024

24 – 26 maja 2024, Bulwar Dunikowskiego, Winiarze
14 – 16 czerwca 2024, Bulwar Dunikowskiego
12 – 14  lipca 2024, Bulwar Dunikowskiego
23 – 25 sierpnia 2024, Bulwar Dunikowskiego, Winiarze
20 – 22  Września 2024, Bulwar Dunikowskiego

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...