12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaTurystykaFestiwal Kwiatów na Maderze - roztańczone barwy wiosny

Festiwal Kwiatów na Maderze – roztańczone barwy wiosny

-

Madera, wyspa słynąca z bujnej roślinności i łagodnego klimatu, w maju rozkwita feerią barw podczas Festiwalu Kwiatów.

Święto natury, które celebruje bogactwo flory wyspy, przyciąga turystów z całego świata.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 2 maja i potrwa do 26 maja, a jej kulminacja nastąpi w weekend 4-5 maja. To świetna okazja, by wykorzystać majówkę na wycieczkę i podziwiać Maderę w pełnym rozkwicie.

W sobotę 4 maja rano ulicami Funchal przejdzie barwna Parada Dzieci. Tysiące maluchów, niosąc kwiaty, stworzy imponujący „Mur Nadziei” – mural z kwiatów symbolizujący optymizm i wiarę w lepsze jutro.

Z kolei w niedzielę 5 maja odbędzie się główne wydarzenie festiwalu – parada alegorycznych platform ozdobionych kwiatami. Uczestnicy w barwnych strojach i przy dźwiękach muzyki zaprezentują bogactwo flory Madery, wypełniając powietrze aromatem wiosny.

Kwiatowe serce festiwalu

Centralnym punktem festiwalu będzie Avenida Arriaga, gdzie rozkwitnie Targ Kwiatowy. To raj dla miłośników flory, gdzie można podziwiać różnorodne gatunki kwiatów, a także poznać sztukę tworzenia kwiatowych dywanów.

Dodatkową atrakcją będą „żywe rzeźby kwiatowe” – młode kobiety ubrane w kwiatowe kostiumy, które chętnie wchodzą w interakcje z publicznością, zapraszając do wspólnej zabawy. Na Praça do Povo odbędzie się Wystawa Kwiatów, koncerty muzyki wiosennej i inne wydarzenia.

Klasyka i kwiaty w jednym

Tydzień później, 11 maja, ulicami miasta przejedzie Parada Zabytkowych Aut. Klasyczne samochody w połączeniu z kwiatowymi dekoracjami stworzą niepowtarzalną mieszankę elegancji i wiosennej świeżości.

Festiwal Kwiatów na Maderze to nie tylko barwne parady i wystawy. To wyjątkowa atmosfera, zapach wiosny i możliwość poznania bogactwa flory tej magicznej wyspy.

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...