29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaFestiwal MARÉ | Wspaniała podróż przez kino portugalskojęzyczne

Festiwal MARÉ | Wspaniała podróż przez kino portugalskojęzyczne

-

Od portugalskiego Freddiego Mercury’ego przez tradycyjną muzykę chóralną z Alentejo aż do samby i baletu… Kino Nowe Horyzonty wspólnie z Festiwalem Kina Krajów Portugalskojęzycznych MARÉ zaprasza na muzyczno-taneczną podróż w rytm melodii języka portugalskiego.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest muzyka. To właśnie na niej skupia się brazylijski reżyser Sérgio Tréfaut, którego dwa filmy znalazły się w programie Festiwalu. Jego „Alentejo, Alentejo” przeniesie widzów do nieznanych zakątków historycznej krainy, gdzie rozbrzmiewają polifoniczne chóry śpiewających tradycyjne cante. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem. Z kolei dzięki „Paraíso” zajrzymy do ogrodów dawnego pałacu prezydenckiego w Rio de Janeiro, gdzie Brazylijczycy spotykają się, by śpiewać i tańczyć sambę.

Wcześniej wybierzemy się także do małego miasteczka Russas w stanie Ceará. To właśnie tam mieszka ekscentryczna Pacarrete, w której mimo wieku nadal drzemią marzenia, by zostać sławną baletnicą. W tytułową rolę wcieliła się fenomenalna, nagrodzona m.in. berlińskim Srebrnym Niedźwiedziem, Marcélia Cartaxo.

Podczas wrocławskiej odsłony Festiwalu, dzięki wsparciu Konsula Honorowego Brazylii oraz Goethe-Institut, odbędzie się również pokaz kultowego dzieła Wima Wendersa „Lisbon Story”, w której równoległym bohaterem jest znakomita muzyka portugalskiego zespołu Madredeus.

Wrocławska odsłona Festiwalu Kina Krajów Portugalskojęzycznych MARÉ odbędzie się w dniach 26 do 28 maja w Kinie Nowe Horyzonty.

Szczegóły i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=924

Źródło: KNH

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!