23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneFestiwal Polska od Kuchni w Bogatyni

Festiwal Polska od Kuchni w Bogatyni

-

14 maja rusza kolejna edycja ogólnopolskiego festiwalu Polska od Kuchni, w trakcie którego odbędą się zmagania lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Najbliższe wydarzenie odbędzie się w Bogatyni, w województwie dolnośląskim. Uczestnicy będą mogli spróbować lokalnych przysmaków i poznać dolnośląskie tradycje. 

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Polska od Kuchni to cykl imprez plenerowych. Pierwsze wydarzenie odbędzie się już 14 maja. Cykl potrwa do 30 września i będzie się odbywać na terenie całego kraju. Każde ze spotkań ma na celu integrowanie lokalnych społeczności, promowanie ich dokonań oraz popularyzowanie miejscowych tradycji, zwyczajów oraz kuchni. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest niedzielny obiad, który w polskiej tradycji i budowaniu rodzinnych więzi ma szczególne znaczenie.

W programie przewidziane są m.in. pokazy kulinarne, degustacje lokalnych dań, rywalizacje Kół Gospodyń Wiejskich, a także wybory Miss Wdzięku. W strefie ekologicznej, która w tym roku będzie poświęcona zasobom wodnym, dzieci będą mogły wziąć udział w quizie i konkursie plastycznym, w którym do wygrania będą zabawki marek własnych Kaufland. 

Bogatyński festiwal to pierwszy z siedemnastu eventów, które będą odbywać się aż do końca września. Wielki finał odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.kaufland.pl/dla-klienta/polska-od-kuchni.html

Źródło: Kaufland

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!