18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaFilharmonia Sudecka świętuje 45-lecie

Filharmonia Sudecka świętuje 45-lecie

-

Wałbrzycha Filharmonia Sudecka obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w mieście odbędą się dwa koncerty jubileuszowe.

I Koncert Jubileuszowy odbędzie się już 6 października o godz. 19:00 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej. W programie znalazły się utwory czeskie i polskie, w tym prawykonanie poematu symfonicznego „Legendae Montium Sudetorum” Katarzyny Dziewiątkowskiej. Koncert poprowadzi czeska dyrygentka Miriam Němcová, a solistą będzie Chrystian Danowicz, francusko-argentyński skrzypek o polskich korzeniach.

II Koncert Jubileuszowy odbędzie się 25 listopada o godz. 19:00. W programie znalazły się utwory najsłynniejszych polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. W koncercie wystąpią: Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej, soliści: Krzysztof Książek – pianista i Adam Zdunikowski – tenor oraz orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod batutą Marka Pijarowskiego.

Bilety na oba koncerty jubileuszowe są jeszcze dostępne.

Filharmonia Sudecka to jedna z najstarszych filharmonii w Polsce. Jej powstanie w 1978 roku było inicjatywą lokalnych władz i środowiska muzycznego. Od początku swojego istnienia Filharmonia Sudecka promuje polską i światową muzykę klasyczną. W jej repertuarze znajdują się utwory wszystkich epok i gatunków muzycznych.

Źródło: Filharmonia Sudecka

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!