31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaKulturaHrabia Monte Christo | Premiera filmu

Hrabia Monte Christo | Premiera filmu

-

Na ekrany kin wkracza epicka ekranizacja ponadczasowej powieści Aleksandra Dumasa – „Hrabia Monte Christo”.

Historia zdrady, zemsty, miłości i narodzin mściciela wcielonego przez laureata Cezara – Pierre’a Nineya zachwyca rozmachem i trzyma w napięciu do samego końca.

Epicka opowieść o walce dobra ze złem

W słonecznej Marsylii roku 1815 życie młodego marynarza Edmonda Dantèsa gwałtownie się odmienia. Staje się on ofiarą perfidnego spisku i trafia za kratki więzienia. Po latach ucieczki i zdobyciu ogromnego skarbu powraca jako tajemniczy Hrabia Monte Christo, by dokonać zemsty na swoich wrogach. Jednak wkrótce odkrywa, że zemsta nie jest drogą do szczęścia, a przebaczenie może przynieść ukojenie.

Nowoczesna inscenizacja ponadczasowej historii

Doświadczeni reżyserzy Alexandre de La Patellière i Matthieu Delaporte, znani z hitu „Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan”, zrealizowali „Hrabiego Monte Christo” w nowoczesnym, ale wiernym oryginałowi stylu. Spektakularne zdjęcia, imponujące kostiumy i trzymająca w napięciu akcja to tylko niektóre z atutów tego filmu.

Obsada gwiazd kina francuskiego

W rolę hrabiego Monte Christo wcielił się znakomity Pierre Niney („Yves Saint Laurent”, „Frantz”), a obok niego plejada gwiazd francuskiego kina, m.in.:

  • Bastien Bouillon („Niewierni”, „Obietnica poranka”),
  • Anaïs Demoustier („Sponsoring”, „Nowa dziewczyna”),
  • Laurent Lafitte („Elle”, „Nieobliczalni”)
  • Pierfrancesco Favino („Zdrajca”, „Opowieść kryminalna”).

Film doceniony przez krytyków

Hrabia Monte Christo” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków, którzy docenili jego rozmach, trzymającą w napięciu akcję i znakomitą obsadę. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych francuskich filmów ostatnich lat, który z pewnością zachwyci widzów w Polsce.

Premiera w polskich kinach już 9 sierpnia.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!