18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaSportFinał Polskiej Ligi Lacrosse we Wrocławiu

Finał Polskiej Ligi Lacrosse we Wrocławiu

-

Przed nami najważniejsze wydarzenie sezonu Polskiej Ligi Lacrosse, które odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Mecz o medale rozegrany zostanie na boisku przy budynku P5 AWF Wrocław, w kompleksie Pól Marsowych (ul. A. Mickiewicza 58). W niedzielę, 4 czerwca, poznamy zarówno zwycięzców ligi mężczyzn, jak i zwyciężczynie rozgrywek kobiet.

Cieszymy się, że znów całe polskie środowisko lakrosowe pojawi się w jednym miejscu, zarówno panie, jak i panowie – mówi Maciej Krupniewski, organizator wydarzenia. Razem z dziewczętami z Panthers Wrocław będziemy gościć najlepsze drużyny w kraju i przez cały dzień, od 11:00 do około 19:00, będzie można oglądać nasz ukochany sport na najwyższym poziomie w Polsce. Rok temu mecz finałowy między Kosynierami a Legionem był chyba najciekawszym spotkaniem od początku polskiego lakrosa, w tym roku liczymy na to samo – tłumaczy Krupniewski.

Mistrzowie i brązowi medaliści z sezonu zasadniczego staną do walki. W rywalizacji mężczyzn, Kraków Lacrosse Kings (ubiegłoroczni brązowi medaliści) zmierzą się z Spartans Oświęcim. Natomiast wśród kobiet o miejsce na najniższym stopniu podium powalczą AZS Walkirie Katowice oraz Panthers Wrocław (organizatorki turnieju finałowego). Obrońcy tytułów, zeszłoroczni mistrzowie, będą dążyć do powtórzenia swojego sukcesu. Poznań Hussars Ladies zagrają z Lax-Warriors Września w finale kobiecej ligi, natomiast Kosynierzy Wrocław podejmą AZS Legion Katowice w finale męskiej rywalizacji.

Pierwszy mecz o 3. miejsce wśród mężczyzn rozpocznie się o godzinie 11:00. Kraków Lacrosse Kings zmierzą się z Spartans Oświęcim. Następnie o 13:00, Panthers Wrocław zagrają z AZS Walkirami Katowice o brąz w rozgrywkach kobiecych. O godzinie 15:00 rozpocznie się mecz finałowy kobiet, gdzie spotkają się Poznań Hussars Ladies i Lax-Warriors Września. O 17:00 Kosynierzy Wrocław staną do walki z AZS Legionem Katowice, broniąc swojego dziesiątego krajowego tytułu.

Wrocławskie „Kosy” odnieśli dziewięć zwycięstw w Polskiej Lidze Lacrosse i zdobyli jeden Puchar Polski (który odbył się dotąd tylko raz). Przez dwa ostatnie sezony drużyna z Wrocławia nie zaznała porażki na krajowym podwórku i ma szansę potwierdzić swoją dominację, zdobywając jedenastą krajową nagrodę.

Wstęp na Weekend Mistrzyń i Mistrzów 2023 jest bezpłatny.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!