12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNieruchomościJak deweloperzy radzą sobie z rosnącymi kosztami finansowania?

Jak deweloperzy radzą sobie z rosnącymi kosztami finansowania?

-

Wyniki analizy sondy przeprowadzonej przez serwis nieruchomości dompress.pl wskazują, że większość deweloperów nie ma problemów z pozyskaniem finansowania na kolejne inwestycje mieszkaniowe.

Deweloperzy najczęściej korzystają ze środków własnych, a w przypadku finansowania zewnętrznego najczęściej wybierają kredyty bankowe.

W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost kosztów finansowania inwestycji, co jest spowodowane m.in. podwyżkami stóp procentowych. W efekcie, wzrost kosztów finansowania może przełożyć się na wzrost cen mieszkań.

Innym wyzwaniem dla deweloperów jest wydłużający się czas uzyskiwania pozwoleń na budowę. W związku z tym, coraz więcej czasu i środków jest pochłanianych na zakup gruntów. To również przekłada się na wzrost kosztów inwestycji i cen mieszkań.

Niektórzy deweloperzy finansują inwestycje w całości ze środków własnych. Jest to możliwe w przypadku dużych, stabilnych firm, które dysponują odpowiednim kapitałem. Inni deweloperzy korzystają z finansowania bankowego, obligacyjnego lub prywatnego.

Warunki finansowania są obecnie bardziej rygorystyczne, ale nadal możliwe jest pozyskanie finansowania na dobrych warunkach. Decydujące znaczenie ma jakość projektu i doświadczenie dewelopera.

Ważne jest, aby skrócić czas uzyskiwania pozwoleń na budowę. Pozwoli to obniżyć koszty inwestycji i cen mieszkań. Obecnie wiele samorządów pracuje nad zmianami, które mają usprawnić ten proces.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...