12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesFirma doradcza Olesiński i Wspólnicy prezentuje nową siedzibę w Renomie

Firma doradcza Olesiński i Wspólnicy prezentuje nową siedzibę w Renomie

-

Renomowana firma doradcza Olesiński i Wspólnicy przeszła do nowej siedziby we wrocławskiej Renomie, wnosząc nowoczesność i elegancję do ikonicznego budynku.

Decyzja o przeniesieniu siedziby do Renomy, symbolu Wrocławia i dzieła europejskiego modernizmu, to strategiczny krok dla firmy. Lokalizacja i prestiż budynku zyskały uznanie, stanowiąc znaczący element przyciągający nowych klientów i pracowników. Nowe biuro o powierzchni ok. 2 200 mkw. na drugim piętrze zachowuje historyczny charakter, z oknami wzdłuż ulicy Świdnickiej i Podwala.

Łącząc historię z nowoczesnością

Architekci z re:build studio i Globalworth Poland skoncentrowali się na harmonijnym połączeniu historii z nowoczesnością. Unikalne wnętrza oferują dedykowane pomieszczenia dla różnych zespołów, sale konferencyjne oraz przestrzenie wielofunkcyjne. Dominują odcienie szarości z drewnianymi detalami, podczas gdy trzecie skrzydła biura wyróżniają się okładziną ścian zieloną falistą blachą.

Grupa OW

Nowa siedziba Renoma jest centralnym miejscem pracy dla Grupy OW, działającej od 18 lat w obszarze prawnym, podatkowym, analitycznym i księgowym. W skład Grupy OW wchodzą Olesiński i Wspólnicy, OW Accounting & Payroll, OW Analytics oraz Saurus Grow. Zespół specjalistów integruje różnorodne kompetencje, skupiając się na projektach zamiast jedynie wąskich dziedzin prawa czy podatków.


CZYTAJ WIĘCEJ:


Historia Renomy

Budynek Renomy, otwarty pierwotnie w 1930 r. jako Dom Towarowy Wertheim, jest nie tylko jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Wrocławia, lecz również ikoną modernistycznej architektury. Po zniszczeniach wojennych i przebudowie w 2009 roku, Renoma stała się miejscem ponad 120 sklepów, biur i restauracji. Kolejna metamorfoza w 2023 roku przywróciła przedwojenną architekturę dziedzińców, wzbogaciła ofertę i wprowadziła nowe funkcje.

Wspólnie z inwestorem zadbaliśmy o wtórne wykorzystanie elementów, które były częścią wyposażenia i wykończenia biura w poprzedniej lokalizacji. Zdecydowaliśmy się przenieść min. drewniane okładziny ścienne, akustyczne płyty betonowe, meble ruchome, stanowiska pracy, a nawet część zabudowy wnękowej, co wymagało koordynacji, na bardzo wczesnym etapie koncepcji. W aranżacji przeważa kolorystyka szarości i beżu, którą ocieplają elementy drewniane. Wnętrza art-deco, to również powierzchnie plastyczne z podziałami i teksturą. Staraliśmy się to uzyskać przez takie materiały jak blacha falista czy wełna drzewna, która również jest materiałem pochłaniającym dźwięk. Takie rozwiązanie podnosi komfort pracy i polepsza akustykę – komentuje Kinga Łukaszyńska, architekt, re:build studio.

W rezultacie, Renoma, będąca jednym z trzech projektów biurowo-handlowych w portfelu Globalworth Poland, kształtuje się jako harmonijne połączenie historii z nowoczesnością, zyskując uznanie zarówno jako symbol Wrocławia, jak i atrakcyjne miejsce pracy dla Grupy OW.

Źródło: Globalworth

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...