10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneFundacja „Potrafię Pomóc” otwiera we Wrocławiu wyjątkowy plac zabaw dla dzieci z...

Fundacja „Potrafię Pomóc” otwiera we Wrocławiu wyjątkowy plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami

-

Wrocławska Fundacja „Potrafię Pomóc” zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w sobotę, 10 czerwca. W ramach świętowania piętnastej rocznicy istnienia fundacji, zostanie otwarty specjalny plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu powstał plac zabaw dostosowany do potrzeb dzieci na wózkach inwalidzkich, dzieci leżących oraz osób niewidomych i słabowidzących. Huśtawki, piaskownica i ścieżka sensoryczna zapewnią dzieciom wspaniałą zabawę i integrację.

Rocznica Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego

Plac zabaw jest częścią Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci i Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego dla Wyjątkowych Dzieci. Ośrodek ten obchodzi dziesięciolecie istnienia, a Fundacja „Potrafię Pomóc” – piętnastą rocznicę. Zapraszamy więc rodziny z Wrocławia i okolic do wspólnego świętowania.

Otwarcie placu zabaw odbędzie się w czasie pikniku. Dzieci będą miały okazję do zabawy na placu zabaw oraz skorzystania z atrakcji takich jak alpakoterapia, dmuchańce, waty cukrowe czy malowanie twarzy.

Informacje praktyczne

Integracyjne spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w godzinach 11.00-15.00, przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu. Wyposażenie placu zabaw zostało sfinansowane dzięki dotacji celowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w wysokości 500 000,00 zł.

Źródło: Fundacja „POTRAFIĘ POMÓC”

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!