15 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesGAAG ze Środy Śląskiej z 2 mln zł wsparcia od LSSE

GAAG ze Środy Śląskiej z 2 mln zł wsparcia od LSSE

-

Firma GAAG ze Środy Śląskiej, producent i dystrybutor betonu architektonicznego, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki temu przedsiębiorstwo zainwestuje w budowę nowego zakładu i rozwinie swoją działalność w regionie.

Nakłady inwestycyjne wynoszą 2 mln zł. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2026 roku. GAAG działa na rynku od 2020 roku. Oprócz dystrybucji betonu, firma zajmuje się także projektowaniem, produkcją i wykonawstwem wszelkiego rodzaju elementów betonowych.

W związku z rozwojem działalności, firma planuje zainwestować w utworzenie pomieszczeń biurowo-socjalnych, powierzchni magazynowej oraz zakup nowoczesnych maszyn, które bezpośrednio wpłyną na potencjał produkcyjny.

Elastyczność betonu architektonicznego umożliwia projektantom tworzenie konstrukcji i produktów niemożliwych do wykonania przy zastosowaniu innych materiałów budowlanych. Decyzja o wsparciu otrzymana od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej umożliwi nam na zainwestowanie w budowę nowego zakładu, a inwestycja w nowoczesny park maszynowy pozwoli na zwiększenie asortymentu przedsiębiorstwa – dodaje Aleksander Gleń, właściciel firmy GAAG.

Decyzje o wsparciu firm oferowane są różnorodnym inwestorom. Od światowych koncernów przez średnie firmy aż do mikro- i małych przedsiębiorców. Departament Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest do dyspozycji wszystkich zainteresowanych.

Zainteresowani mogą wziąć udział w dedykowanych spotkaniach „Strefa dla Biznesu”, podczas których eksperci opowiadają m.in. o:

  • możliwościach skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat,
  • łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego,
  • możliwościach realizowania inwestycji na nieruchomości,
  • instrumentach antyinflacyjnych
  • innych formach wsparcia lokalnego biznesu w dobie kryzysu.

Najbliższa edycja odbędzie się we wtorek, 10 października 2023 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Prochowicach. Szczegóły będą dostępne na stronie www.lsse.eu.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!