29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaSportGdzie na narty w Polsce? Top 10 najlepszych ośrodków narciarskich

Gdzie na narty w Polsce? Top 10 najlepszych ośrodków narciarskich

-

Polska to kraj o bogatej tradycji narciarskiej. W naszym kraju znajdują się liczne ośrodki narciarskie, które oferują doskonałe warunki do uprawiania tego sportu.

W tym artykule przedstawiamy subiektywny wybór 10 ośrodków narciarskich w Polsce.

Zieleniec Ski Arena

Zieliniec to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Znajduje się w Górach Orlickich, w pobliżu granicy z Czechami. Ośrodek oferuje 30 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Posiada on 10 km tras zjazdowych, 10 km tras biegowych i 10 km tras dla snowboardzistów. W Zieleńcu znajduje się także Snow Park, w którym można wykonywać skoki i ewolucje na śniegu.

Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka to kolejny popularny ośrodek narciarski, który znajduje się w Beskidzie Sądeckim. Ośrodek oferuje 10 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W tym mamy 5 km tras zjazdowych, 3 km tras biegowych i 2 km tras dla snowboardzistów. W Jaworzynie Krynickiej znajduje się także szkółka narciarska i snowboardowa. Tutaj można nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie.

Ski Arena Szrenica

Ski Arena Szrenica to ośrodek narciarski położony w Karkonoszach, w pobliżu Jeleniej Góry. Ośrodek oferuje 12 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 6 km tras zjazdowych, 4 km tras biegowych i 2 km tras dla snowboardzistów. W Ski Arenie Szrenica znajduje się także kolej linowa na Szrenicę, z której roztacza się piękny widok na Karkonosze.

PKL Kasprowy Wierch

PKL Kasprowy Wierch to ośrodek narciarski położony w Tatrach Wysokich, w pobliżu Zakopanego. Ośrodek oferuje 3 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 2 km tras zjazdowych i 1 km tras biegowych. W PKL Kasprowy Wierch znajduje się także kolej linowa na Kasprowy Wierch, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Tatry.

Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska to ośrodek narciarski położony w Białce Tatrzańskiej. Ośrodek oferuje 20 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 10 km tras zjazdowych, 7 km tras biegowych i 3 km tras dla snowboardzistów. W Kotelnicy Białczańskiej znajduje się także snowpark, szkółka narciarska i snowboardowa oraz wiele innych atrakcji.

Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort to największy ośrodek narciarski w Polsce. Znajduje się w Beskidzie Śląskim, w pobliżu Szczyrku. Ośrodek oferuje 60 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 30 km tras zjazdowych, 20 km tras biegowych i 10 km tras dla snowboardzistów. W Szczyrku Mountain Resort znajduje się także snowpark, szkółka narciarska i snowboardowa oraz wiele innych atrakcji.

Karpacz Ski Arena (Kopa)

Karpacz Ski Arena (Kopa) to ośrodek narciarski położony w Karkonoszach, w pobliżu Karpacza. Ośrodek oferuje 12 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 6 km tras zjazdowych, 4 km tras biegowych i 2 km tras dla snowboardzistów. W Karpaczu Ski Arena (Kopa) znajduje się także kolej linowa na Kopę, z której roztacza się piękny widok na Karkonosze.

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to ośrodek narciarski położony w Beskidzie Sądeckim, w pobliżu Muszyny i Wierchomli Wielkiej. Ośrodek oferuje 10,3 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 5,3 km tras zjazdowych, 4 km tras biegowych i 0,8 km tras dla snowboardzistów.

Czarna Góra Resort

Czarna Góra Resort to ośrodek narciarski położony w Karkonoszach, w pobliżu Stronia Śląskiego. Ośrodek oferuje 20 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 10 km tras zjazdowych, 7 km tras biegowych i 3 km tras dla snowboardzistów. W Czarnej Górze Resort znajduje się także snowpark, szkółka narciarska i snowboardowa oraz wiele innych atrakcji.

Wisła – Szczyrk – Brenna

Wisła – Szczyrk – Brenna to stowarzyszenie trzech ośrodków narciarskich położonych w Beskidzie Śląskim. Wspólnie oferują one 100 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, w tym 50 km tras zjazdowych, 40 km tras biegowych i 10 km tras dla snowboardzistów. W Wisle – Szczyrku – Brennej znajduje się także wiele innych atrakcji, takich jak baseny termalne, skocznia narciarska w Wisle czy skansen w Brennej.

Ogólna charakterystyka ośrodków narciarskich w Polsce

Ośrodki narciarskie w Polsce oferują szeroki wybór tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Znajdują się w nich również trasy biegowe, snowparki i inne atrakcje. Ośrodki są dobrze przygotowane do przyjęcia turystów, a ich infrastruktura jest zadbana.

Przy wyborze ośrodka narciarskiego warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Położenie – ośrodek powinien znajdować się w pobliżu miejsca zamieszkania lub docelowego miejsca pobytu.
  • Oferta tras narciarskich – ośrodek powinien oferować trasy o różnym stopniu trudności, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
  • Infrastruktura – ośrodek powinien być dobrze przygotowany do przyjęcia turystów, a jego infrastruktura powinna być zadbana.
  • Ceny – warto porównać ceny w różnych ośrodkach, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!