12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaZdrowieGIF i Allegro wspólnie walczą z nielegalną sprzedażą leków w internecie

GIF i Allegro wspólnie walczą z nielegalną sprzedażą leków w internecie

-

W dobie rosnącej popularności e-commerce, sprzedaż leków w internecie staje się coraz większym wyzwaniem dla organów nadzoru.

Aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo, Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) we współpracy z Allegro rozpoczyna akcję edukacyjną skierowaną do właścicieli sprzedażowych platform internetowych i do pacjentów.

Aby móc sprzedawać leki w internecie, apteka musi spełniać określone warunki. Jednym z nich jest posiadanie stacjonarnej placówki. Pacjenci mogą rozpoznać legalne apteki internetowe po charakterystycznym logo z białym krzyżykiem na zielonym tle.

Wzmocnienie e-nadzoru farmaceutycznego wymaga współpracy wielu podmiotów, w tym właścicieli platform sprzedażowych i samych pacjentów. Allegro, jako jedna z największych platform internetowych w Polsce, wdrożyło szereg mechanizmów, które mają na celu zapobieganie sprzedaży leków.

Jednym z nich jest mechanizm aktywnego zapobiegania wystawianiu ofert sprzedaży leków. Narzędzie to na bieżąco analizuje bazę ofert i w przypadku wykrycia produktu znajdującego się w Rejestrze Produktów Leczniczych automatycznie blokuje wprowadzenie go do sprzedaży lub zdejmuje ofertę z platformy.

Źródło: GIF

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...