29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościGlobalworth dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

Globalworth dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC

-

Globalworth został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Stowarzyszenie realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce. 

Globalworth od lat realizuje aktywną politykę proekologiczną. Wdraża w swoich budynkach rozwiązania, które minimalizują ich oddziaływanie na środowisko. Troska o kwestie środowiskowe oraz społeczne są kluczowym elementem strategii Globalworth. Równowaga pomiędzy celami środowiskowymi, technologicznymi, ekonomicznymi są priorytetem firmy. Stąd decyzja o wstąpieniu do pozarządowej organizacji – Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council).

​Wszystkie budynki stoją przed szeregiem wyzwań. Są one związane z efektywnością energetyczną, dekarbonizacją, adaptacją do zmiany klimatu, bioróżnorodnością, gospodarką obiegu zamkniętego, zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego w sposób ambitny i radykalny wspiera polski rynek budowlany. Tak aby każdy miał prawo do użytkowania budynków odpowiadających na dzisiejsze i przyszłe wyzwania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że Globalworth w istotny sposób przyczyni się do realizowania tej misji – mówi Bartosz Marcol, Manager ds. zrównoważonego rozwoju i ESG w Globalworth Poland.

Wszystkie nieruchomości z polskiego portfela Globalworth posiadają certyfikat BREEAM in USE na poziomie Excellent lub jest on aktualnie odnawiany na tym poziomie. Z kolei Rating WELL Health-Safety odnawiany jest obecnie dla wszystkich nieruchomości.

Źródło: Globalworth

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!