niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaNewsy regionalneGmina Siechnice otrzymała dofinansowanie na rewitalizację zabytkowej elektrociepłowni

Gmina Siechnice otrzymała dofinansowanie na rewitalizację zabytkowej elektrociepłowni

-

reklama

Gmina Siechnice otrzymała dofinansowanie w wysokości 390 tysięcy złotych. Gmina przeznaczy środki na prace przygotowawcze do zagospodarowania historycznego obiektu siechnickiej elektrociepłowni.

Kompleks zabytkowych budynków (początek XX wieku) Elektrociepłowni Czechnica w Siechnicach należy do wrocławskiej KOGENERACJI (Grupa PGE). Elektrociepłownia ukończy swoją działalność w 2024 r. Natomiast jej rolę przejmie nowoczesna jednostka produkcyjna, wybudowana w sąsiedztwie przez Grupę PGE.

Nowa jednostka produkcyjna będzie zasilana gazem ziemnym, dzięki czemu roczna emisja CO2 obniży się o 61 procent. Oznacza to również oszczędności energii pierwotnej na poziomie blisko 600 tysięcy MWh rocznie.

W sierpniu 2023 r. powstała spółka Siechnice Nowa Energia sp. z o.o., która zajmie się rewitalizacją. Spółka nada rownież kompleksowi przemysłowemu EC Czechnica funkcji gospodarczych, naukowych, społecznych i kulturalnych po jego wyłączeniu z eksploatacji.

W ramach dofinansowania, które otrzymała Gmina Siechnice, zostaną wykonane niezbędne ekspertyzy, badania oraz dokumentacja dla zakładu produkcyjnego EC Czechnica w kontekście przyszłych prac rewitalizacyjnych.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...