16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneGóra Śląska znów połączona koleją

Góra Śląska znów połączona koleją

-

Po 15 latach przerwy mieszkańcy Góry Śląskiej wreszcie mogą korzystać z połączenia kolejowego z Wrocławiem. Od 3 września 2023 roku linię obsługują Koleje Dolnośląskie.

Pociągi kursują z Rawicza przez Bojanowo do Góry Śląskiej. Na trasie jest osiem kursów w ciągu dnia. Pasażerowie mogą kontynuować podróż pociągiem w kierunku Wrocławia lub Leszna.

To kolejna linia KD, która łączy przejazd pociągiem i autobusem w ramach jednego biletu. Program Kolejowa Komunikacja Autobusowa ruszył rok temu wraz z połączeniem z Kłodzka do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego.

Województwo dolnośląskie jest liderem w kraju, jeśli chodzi o rewitalizację linii kolejowych i otwierania nowych połączeń. W tym przypadku, zanim do Góry pojadą pociągi, Koleje Dolnośląskie uruchomiły relację autobusową. Przykładowo, mieszkańcy Góry, chcąc dostać się do Wrocławia, jadą na kołach do Rawicza, a tam przesiadają się do pociągu i to wszystko dzięki dobremu skomunikowaniu tych tras – mówił na konferencji prasowej Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Stacja Góra Śląska w swojej historii była kolejowym węzłem przesiadkowym. W przeszłości można było dotrzeć z niej do Głogowa, Leszna, Bojanowa czy Ścinawy.

Docelowo do Góry Śląskiej dojadą pociągi Kolei Dolnośląskich – na przedłużonej trasie z Wrocławia do Rawicza. Stanie się tak, gdy linia kolejowa – wraz z wiaduktem kolejowym nad drogą S3 – zostanie przywrócona do ruchu dzięki pracom Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Więcej informacji na temat przywracanych połączeń można znaleźć na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!