23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławGra terenowa i piknik na Popowicach

Gra terenowa i piknik na Popowicach

-

Już w tę sobotę (22 kwietnia) odbędzie się piknik rodzinno-sąsiedzko-przyjacielski połączony z grą terenową. Na Polanę Popowicką zaprasza Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12.00-15.00.

Zachęcamy, by mieszkańcy przybyli do parku i zrelaksowali się w otoczeniu zieleni. Gra zorganizowana w Dniu Ziemi połączy park, świętowanie matki planety i naszą najświeższą zieloną miejską inwestycję. Co prawda trasa tramwajowa przez Popowice zostanie otwarta za miesiąc. My już teraz zapraszamy wrocławian na piknik i towarzyszącą mu grę terenową w pobliskim parku Polana Popowicka. 

Na Polanie Popowickiej będą czekać będą wygodne leżaki, sprzęt rekreacyjno-sportowy, a także outdoorowe klocki i zabawki dla najmłodszych. Organizatorzy stworzą przyjemne warunki do odpoczynku w gronie rodzinnym, przyjacielskim czy sąsiedzkim. Od mieszkańców zależy czy pojawią się na pikniku z książką, robótką ręczną, a może lekkim posiłkiem. Prosimy, by nie przychodzić z grillami.

Warto też mieć ze sobą wygodne buty i otwartą głowę. Niezwykłą atrakcją będzie gra terenowa po Parku Popowickim. Przygotowanych zostało kilkanaście punktów kontrolnych, na każdym z nich czekać będzie zadanie do wykonania. Będą łamigłówki przyrodnicze z wiedzy leśno-parkowej, zagadki z bajkami w roli głównej, zadania zręcznościowe, quizy na spostrzegawczość, zadania z pierwszej pomocy, a także aktywności związane z nową inwestycją. Przejście całego terenu gry zajmie ok. 30-60 min. Organizatorzy sugerują udział w grze zespołom minimum dwuosobowym. Osoby, które ukończą grę otrzymają drobne upominki.

Gra terenowa i piknik na Popowicach - mapa
Gra terenowa i piknik na Popowicach – mapa

Miejsce pikniku i punktu startowego:
Polana Popowicka to park mieszczący się między ul. Popowicką a Odrą w rejonie ulicy Białowieskiej. W grze pomocna będzie mapa z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Kolejność ich odwiedzania jest dowolna (nie trzeba sugerować się numerami).

Udział w grze i pikniku jest bezpłatny, nie ma też zapisów.
Miejsce pikniku zostało wybrane nieprzypadkowo. Polana Popowicka to tereny zielone sąsiadujące z nową inwestycją, która oddana zostanie mieszkańcom jeszcze w maju. Wtedy to przez Popowice pojadą tramwaje. 

Źródło: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!