niedziela, 3 marca, 2024

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” zwycięzcą konkursu „Piękny Wrocław”

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Wrocławskie centrum handlowe „Swoja Olimpia” zostało zwycięzcą trzydziestej drugiej edycji konkursu architektonicznego „Piękny Wrocław”.

Obiekt, zaprojektowany przez pracownię Architektury Głowacki, otrzymał Grand Prix konkursu.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas piątkowej gali we wrocławskim Muzeum Architektury. W konkursie wzięło udział 62 obiekty oddane do użytku w 2021 i 2022 roku we Wrocławiu. Oprócz Grand Prix, przyznano nagrody w pięciu kategoriach:

  • Modernizacja obiektu historycznego
  • Budynek użyteczności publicznej
  • Budynek mieszkalny wielorodzinny
  • Budynek mieszkalny jednorodzinny
  • Przestrzeń publiczna

Centrum handlowe „Swoja Olimpia” to nowoczesny obiekt, który idealnie wkomponowuje się w tkankę osiedla. Obiekt charakteryzuje się prostą, ale elegancką formą, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno i szkło.

Nagroda dla „Swoja Olimpia” to nie tylko wyróżnienie dla architektów, ale także dla całego Wrocławia. Obiekt jest dowodem na to, że miasto może się pochwalić piękną i nowoczesną architekturą.

„Piękny Wrocław” to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych w Polsce. Konkurs jest organizowany przez Prezydenta Wrocławia przy współudziale Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY