26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNieruchomościHillwood i LCube zbudują nowy park logistyczny pod Wrocławiem

Hillwood i LCube zbudują nowy park logistyczny pod Wrocławiem

-

Hillwood Polska oraz LCube podpisały umowę dotyczącą budowy nowego parku logistycznego. Nowy obiekt o powierzchni ponad 60 tys. mkw. powstanie w Dobrzykowicach, na wschodnich przedmieściach Wrocławia.

Inwestycja będzie realizowana zgodnie z wysokimi standardami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. LCube, jako Development Manager projektu, będzie współpracował z Hillwood zarówno w zakresie realizacji deweloperskiej, jak i komercjalizacji obiektu.

W ostatnim czasie sfinalizowana została pierwsza umowa najmu dla obiektu Hillwood & LCube Wrocław East z międzynarodową firmą logistyczną. Zajmie ona 22 869 mkw. powierzchni magazynowej i 285 mkw. biurowo-socjalnej, czyli około 40 proc. obiektu.

Dla LCube, liczący ponad 60 tys. mkw. obiekt, to dotychczas największa z realizowanych inwestycji w Polsce. Możliwość współpracy z bardzo wymagającym inwestorem, jakim jest Hillwood Polska i pozyskanie silnego partnera powinno zaowocować w przyszłości kolejnymi świetnie zaprojektowanymi inwestycjami. Obecnie przygotowujmy się już do rozpoczęcia prac budowlanych, podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą firmą Rex-Bud i spodziewamy się, że Hillwood & LCube Wrocław East zostanie przekazany najemcom już w lipcu przyszłego roku – mówi Michał Stachura, członek zarządu LCube.

Nowy park logistyczny będzie dobrze skomunikowany z lokalną oraz ogólnopolską siecią dróg. Atutem inwestycji jest bliskość odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. To umożliwia wjazd na prowadzącą do Warszawy, drogę ekspresową S8 oraz trasę A8, czyli Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Dobrzykowice mają też dogodne połączenia kolejowe z Wrocławiem, co jest dodatkowym atutem dla najemców w zakresie pozyskania pracowników.

Inwestycja będzie oddana do użytku w IV kwartale 2024 roku.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!