29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesHuta Miedzi i Volkswagen nagrodzone "Złotymi RROGami"

Huta Miedzi i Volkswagen nagrodzone „Złotymi RROGami”

-

Podczas uroczystego posiedzenia Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) wręczono pierwsze nagrody „Złote RROGi”.

Wyróżnienia trafiły do KGHM Polska Miedź Oddział Huty Miedzi „Legnica” oraz Volkswagen Motor Polska.

Prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych

„Złote RROGi” to nowy konkurs mający na celu uhonorowanie przedsiębiorców, którzy w sposób znaczący przyczyniają się do rozwoju gospodarczego regionu i kraju. Kapituła, pod przewodnictwem Marcina Jednorała, brała pod uwagę m.in. osiągane wyniki ekonomiczne, wkład w tworzenie nowych miejsc pracy, działania na rzecz społeczności lokalnej oraz przestrzeganie zasad etyki biznesowej.

Huta Miedzi „Legnica” – laureat nagrody głównej

Główną nagrodę „Złote RROGi” otrzymał KGHM Polska Miedź Oddział Huta Miedzi „Legnica”. To jeden z największych pracodawców w regionie, który od lat dba o zrównoważony rozwój i innowacyjność. Huta Miedzi „Legnica” aktywnie angażuje się również w życie społeczne i kulturalne Legnicy.

Dla Huty Miedzi „Legnica”, wchodzącej w skład grupy KGHM Polska Miedź, otrzymana nagroda jest ogromnym wyróżnieniem. Tym bardziej czujemy się zaszczyceni, że jest to nagroda, która została wręczona po raz pierwszy przez Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE – mówi Mariusz Horbal, główny specjalista ds. technologicznych KGHM Polska Miedź Oddział Huty Miedzi „Legnica”.

Volkswagen Motor Polska – laureat nagrody specjalnej

Nagrodę specjalną „Złote RROGi” otrzymał Volkswagen Motor Polska, świętujący w tym roku 25-lecie działalności w Polsce. Firma jest jednym z najważniejszych inwestorów w regionie i znacząco wpływa na jego gospodarkę. Volkswagen Motor Polska słynie z dbałości o wysoką jakość produkowanych aut oraz zaangażowania w ochronę środowiska.

W imieniu Volkswagen Motor Polska pragnę podziękować za przyznaną nagrodę i 25 lat współpracy. Mam nadzieję, że nasza firma i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna będą miały okazję przez kolejne lata dobrze prosperować i będziemy dalej produkować nowej generacji silniki, a także produkty przeznaczone dla elektromobilności, które będą marką Made in Polkowice i będą świadczyły o tym, że jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość właśnie tutaj w Polsce, na Dolnym Śląsku, w Polkowicach – podkreśla Michał Popławski z Biura Komunikacji i Promocji Volkswagen Motor Polska.

Uroczysta gala i obrady Rady

Statuetki wręczyli laureatom prezes LSSE Przemysław Bożek, wiceprezes Piotr Bober, Adam Babuśka, przewodniczący Rady oraz Marcin Jednorał, przewodniczący Kapituły. Posiedzenie Rady było również okazją do podsumowania działalności Huty Miedzi „Legnica” (prezentacja Mariusza Horbala) i Volkswagena Motor Polska (prezentacja Michała Popławskiego) oraz do dyskusji o bieżących wyzwaniach i szansach rozwoju regionu.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE – wsparcie dla przedsiębiorców

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE została powołana w 2021 roku. Skupia ona przedstawicieli biznesu, nauki i samorządu, którzy wspólnie pracują na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w regionie. Głównym celem Rady jest formułowanie opinii i wniosków dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej na terenie LSSE oraz proponowanie kierunków rozwoju społeczno-gospodarczego.

ŹródłoLSSE
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!