12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławWrocław zwiększa dostępność do in vitro

Wrocław zwiększa dostępność do in vitro

-

Od stycznia 2024 roku Wrocław zwiększa dofinansowanie do procedury zapłodnienia pozaustrojowego z 5 tys. zł do 10 tys. zł. Ponadto miasto likwiduje limity finansowe, co oznacza, że in vitro będzie dostępne dla wszystkich par spełniających kryteria programu.

O zgodę na wprowadzenie zmian w miejskim programie Wrocław zwrócił się już do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Do programu mogą przystąpić pary, które spełniają następujące warunki:

  • są w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • płacą podatki we Wrocławiu,
  • u których stwierdzono niepłodność lub wcześniejsze leczenie oraz naturalne starania nie przyniosły zamierzonych efektów.

O kwalifikacji pary do programu decyduje realizator medyczny programu, mając na uwadze ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego oraz pozostałe kryteria zawarte w programie.

Wzrost dofinansowania i likwidacja limitów mają na celu zwiększenie dostępności do procedury in vitro dla par z Wrocławia. Miasto chce w ten sposób pomóc tym, którzy zmagają się z niepłodnością i marzą o dziecku.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...