31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieSantander X Global Challenge | Innovation in Healthcare

Santander X Global Challenge | Innovation in Healthcare

-

Grupa Santander i Fundacja Oxentia ogłosiły wyzwanie Santander X Global Challenge | Innovation in Healthcare.

Inicjatywa skierowana jest do startupów i scaleupów z 11 krajów, oferujących innowacyjne rozwiązania w obszarze opieki zdrowotnej. Sześć zwycięskich projektów otrzyma nagrody o łącznej wartości 120 000 EUR oraz dostęp do globalnej społeczności Santander X 100 i platformy Fintech Station.

Wyzwanie dla liderów innowacji

Santander X Global Challenge | Innovation in Healthcare stawia na centra uwagi poszukiwanie przełomowych rozwiązań, które usprawnią systemy opieki zdrowotnej. Startupy i scaleupy mogą zgłaszać swoje projekty w trzech kluczowych obszarach:

  • Technologia i automatyzacja: Systemy optymalizujące koszty i zasoby, redukujące błędy medyczne, inteligentne urządzenia medyczne, robotyka, wirtualna rzeczywistość w szkoleniach i procedurach chirurgicznych.
  • Wydajność operacyjna: Narzędzia do monitorowania i analizy trendów w branży medycznej, wspierające podejmowanie strategicznych i operacyjnych decyzji. Usprawniające działanie szpitali, elektroniczne systemy zarządzania dokumentacją medyczną, optymalizacja alokacji zasobów i personelu.
  • Opieka nad pacjentami: Kompleksowe rozwiązania zapewniające komfort i skuteczność opieki. Diagnostyka i monitoring stanu zdrowia w domu, wirtualne wizyty lekarskie, autonomiczne systemy wydawania leków, uproszczone protokoły leczenia, medycyna spersonalizowana.

Nagrody i wsparcie dla zwycięzców

Jury złożone z przedstawicieli Grupy Santander i innych organizacji wyłoni sześciu zwycięzców. Nagrody pieniężne o łącznej wartości 120 000 EUR będą rozdzielone pomiędzy trzy najlepsze startupy (po 10 000 EUR) i trzy najlepsze scaleupy (po 30 000 EUR).

Dodatkowo, zwycięzcy otrzymają:

  • Dostęp do Santander X 100 – globalnej społeczności najlepszych firm w ramach Santander X.
  • Dostęp do Fintech Station – otwartej platformy innowacji Grupy Santander.

Santander X obejmuje szereg programów wspierających przedsiębiorczość, startupy, scaleupy oraz małe i średnie firmy. Inicjatywa oferuje szkolenia, doradztwo i zasoby niezbędne do rozwoju i skalowania działalności.

Zgłoszenia do Santander X Global Challenge | Innovation in Healthcare można składać do 11 lipca na stronie internetowej www.santanderx.com.

ŹródłoSantander
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!