18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaInstytut Grotowskiego zaprasza na spotkania z autorami nowych publikacji

Instytut Grotowskiego zaprasza na spotkania z autorami nowych publikacji

-

Instytut Grotowskiego zaprasza na spotkania z autorami dwóch nowych publikacji, które ukażą się w październiku 2023 roku.

11 października odbędzie się spotkanie z prof. Józefem Kelerą, autorem drugiego tomu „Krótkiej historii teatru w Europie”. Bogato ilustrowana publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat teatru europejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem teatru polskiego.

23 października gościnią Instytutu będzie prof. Maria Shevtsova, autorka książki „Stanisławski na nowo”. W swym studium wybitna znawczyni teatru rosyjskiego odkrywa na nowo mało znane aspekty nowatorskiego teatru Konstantina Stanisławskiego.

O publikacjach:

„Krótka historia teatru w Europie” Józefa Kelery to druga część obszernego kompendium wiedzy na temat teatru europejskiego. Otwiera ją rozdział poświęcony Wielkiej Reformie Teatru, a zamyka rozdział na temat polskiego teatru lat osiemdziesiątych XX wieku. Józef Kelera, wybitny znawca teatru, opisuje najważniejsze zjawiska, tendencje oraz zespoły teatralne, m.in. niemiecki naturalizm, francuski symbolizm, rosyjską awangardę czy MChAT.

„Stanisławski na nowo” Marii Shevtsovej to kompleksowe studium wybitnej znawczyni teatru rosyjskiego. Autorka odkrywa na nowo mało znane aspekty nowatorskiego teatru Konstantina Stanisławskiego i jego ścisłe zespolenie ze sztukami wizualnymi, tańcem i operą. Prezentując rosyjskie źródła archiwalne, zapisy prób, partytury i szkice, rzuca nowe światło na niezwykłe życie Stanisławskiego.

Oba spotkania odbędą się o godz. 18.00 w Czytelni im. Ludwika Flaszena. Wstęp wolny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest rezerwacja bezpłatnej wejściówki na stronie: www.bilety.grotowski-institute.pl/.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!