29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesKoreańska firma wybuduje zakład produkcji w Komornikach

Koreańska firma wybuduje zakład produkcji w Komornikach

-

Województwo dolnośląskie zyskało nowego inwestora z Korei Południowej.

Firma Yulchon Poland, zajmująca się produkcją części do przemysłu automotive, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Komornikach, w gminie Środa Śląska, powstanie nowy zakład produkujący rury stalowe ERW, a także oferujący usługi ciągnienia na zimno.

Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł. Firma planuje rozpocząć produkcję w pierwszym kwartale 2025 roku.

Yulchon Poland to spółka zależna od Yulchon Co. Ltd., średniego przedsiębiorstwa z siedzibą w Korei Południowej. Do tej pory firma działała tylko w Korei i Meksyku.

Inwestycja w Polsce jest związana z planami firmy na ekspansję na rynek europejski. Zlokalizowanie zakładu w Komornikach pozwoli na skrócenie łańcucha dostaw i zwiększenie konkurencyjności firmy na tym rynku.

Głównymi produktami Yulchon Poland będą rury stalowe ERW o przekroju nie większym niż 406,4 mm. Firma będzie produkować rury dla przemysłu motoryzacyjnego, a także dla producentów części samochodowych, sprzętu ciężkiego, maszyn czy nawet elementów mebli.

Decyzja o wsparciu inwestycyjnym dla Yulchon Poland to kolejny przykład, że Dolny Śląsk jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji zagranicznych.

Więcej informacji o możliwościach inwestycyjnych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej można znaleźć na stronie internetowej www.lsse.pl.

Źródło: LSSE

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!