26.2 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaBiznesJak chronić kryptowaluty przed oszustwami?

Jak chronić kryptowaluty przed oszustwami?

-

Kryptowaluty to cyfrowe waluty, które są coraz bardziej popularne.

Niestety, wraz z rosnącą popularnością kryptowalut, wzrasta również liczba oszustw związanych z nimi. W tym artykule omówimy najczęstsze rodzaje oszustw na kryptowaluty oraz sposoby na ich uniknięcie.

Najczęstsze rodzaje oszustw na kryptowaluty

 • Fałszywe ICO
  Jednym z najczęstszych rodzajów oszustw na kryptowaluty są fałszywe ICO (Initial Coin Offerings). Oszuści tworzą fałszywe strony internetowe, które wyglądają jak strony oficjalnych projektów ICO. Inwestorzy, którzy wpłacają swoje środki na te strony, tracą je na rzecz oszustów.
 • Złośliwe oprogramowanie
  Innym popularnym rodzajem oszustw na kryptowaluty jest złośliwe oprogramowanie. Oszuści wysyłają linki lub załączniki zawierające złośliwe oprogramowanie, które może przejąć kontrolę nad portfelem kryptowalut użytkownika.
 • Phishing
  Oszuści mogą również tworzyć fałszywe strony internetowe, które wyglądają jak oficjalne strony giełd kryptowalut. Kiedy użytkownik loguje się na takiej stronie, oszuści kradną jego dane logowania i dostęp do portfela kryptowalut.

Jak się chronić przed oszustwami na kryptowaluty?

 • Bądź ostrożny
  Nigdy nie inwestuj w kryptowaluty w projekty, które nie są dobrze znane. Zanim zainwestujesz w ICO, dokładnie sprawdź projekt i zespół odpowiedzialny za jego realizację.
 • Używaj silnych haseł
  Używaj silnych haseł i włącz dwuetapową autoryzację dla wszystkich kont związanych z kryptowalutami.
 • Nie klikaj w podejrzane linki ani załączniki
  Uważaj na linki i załączniki, które otrzymujesz od osób, których nie znasz.
 • Przechowuj kryptowaluty w bezpiecznym miejscu
  Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kryptowalut jest przechowywanie ich w portfelu offline, takim jak hardware wallet.

Kryptowaluty są formą cyfrowego lub wirtualnego pieniądza opartego na technologii blockchain. Są to środki płatnicze, które pozwalają na dokonywanie transakcji, przechowywanie wartości i przesyłanie środków za pośrednictwem Internetu. Co ważne, operują na zasadach technologii kryptografii służącej do weryfikacji transakcji oraz tworzenia nowych jednostek, zwanych monetami. Kupno kryptowalut jest równie proste, jak samo ich przechowywanie, a transakcja polega na zakupie za tradycyjne pieniądze. Do ich najważniejszych cech należą globalność, anonimowość oraz decentralizacja – mówi Marta Fila, Marketing Manager w AIQLabs, właścicielu marek SuperGrosz i „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Podsumowanie

Kryptowaluty to cyfrowe waluty, które są coraz bardziej popularne. Niestety, wraz z rosnącą popularnością kryptowalut, wzrasta również liczba oszustw związanych z nimi. Aby chronić swoje kryptowaluty przed oszustwami, należy być ostrożnym, używać silnych haseł i przechowywać kryptowaluty w bezpiecznym miejscu.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!