29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościJak z sukcesem przeprowadzić ekspansję deweloperską?

Jak z sukcesem przeprowadzić ekspansję deweloperską?

-

Efektywna ekspansja to wyzwanie, przed którym staje każda lokalna firma pragnąca rozwinąć skrzydła i stać się znaczącym graczem na szerszej arenie.

W przypadku branży deweloperskiej świadomość marki, a nawet pozycja lidera w regionie nie gwarantują sukcesu w skali ogólnopolskiej. Wkroczenie na nowe rynki i utrzymanie konkurencyjności wymagają dogłębnie przemyślanej strategii.

Siła tkwi w lokalnej personalizacji

Dostarczanie projektów o najwyższych standardach to już nie wystarcza. Aby zyskać miano dewelopera pierwszego wyboru, zarówno lokalnie, jak i na arenie ogólnopolskiej, konieczna jest elastyczność i dopasowanie oferty do specyfiki danego rynku. To oznacza staranność w projektowaniu, dbałość o detale i dogłębne zrozumienie potrzeb nabywców. Inwestycja musi spójnie dopełniać tkankę miejską, a jej charakter powinien nawiązywać do historii i dziedzictwa danego miejsca. Doświadczenie zdobyte na lokalnym rynku jest cennym know-how, ale ekspansja wymaga poszerzenia wiedzy.

Doświadczenie w funkcjonowaniu na danym rynku, w różnych etapach cyklu koniunkturalnego, a następnie analiza specyfiki innych lokalizacji i adaptacja zgromadzonego know-how są fundamentami efektywnej ekspansji. Jako Archicom przeszliśmy drogę od dewelopera lokalnego, lidera rynku wrocławskiego do organizacji o skali ogólnokrajowej. Było to możliwe dzięki przejęciu biznesu mieszkaniowego od Echo Investment. Nie mam wątpliwości, że poza personalizacją w ujęciu lokalnym deweloper powinien spiąć jedną klamrą wszystkie regionalne aktywności. Mam na myśli wyznawane wartości, które są ponadczasowe i niezależne od miejsca. Poczucie odpowiedzialności wobec historycznej tożsamości terenu, środowiska, społeczności czy też wyznaczanie najwyższych standardów zamieszkiwania to nasze wieloletnie priorytety, które znajdują swoje zastosowanie przy każdej realizowanej inwestycji – mówi Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

Klucz do sukcesu: analiza i dialog

Podstawą ekspansji jest szczegółowa analiza lokalnych rynków nieruchomości. Poznanie trendów, popytu i oczekiwań nabywców pozwala na odpowiednie dostosowanie oferty. Kluczowa jest tu transparentna komunikacja z lokalną społecznością, uwzględnienie jej potrzeb już na etapie planowania oraz zaangażowanie ekspertów znających specyfikę danego miejsca. Takie podejście buduje zaufanie, kreuje ekspercki wizerunek dewelopera i podkreśla jego odpowiedzialność za otaczający świat. Istotne jest również wyraźne przedstawienie korzyści, jakie inwestycja przyniesie lokalnej społeczności. Chodzi m.in. o wspieranie integracji sąsiedzkiej, podniesienie standardu życia, rewitalizację dzielnicy i zaangażowanie w działania społeczne i ekologiczne. Te działania integrują firmę z kluczowymi interesariuszami.

Skalowanie z poszanowaniem lokalnej tożsamości

Przeniesienie lokalnych obietnic na skalę ogólnopolską wymaga zbalansowania kwestii regionalnych z uniwersalnymi wartościami. Personalizacja projektów i zrozumienie lokalnych kontekstów nie przyniosą efektu bez solidnych fundamentów w postaci nadrzędnej idei dewelopera. Adaptacja na bazie dotychczasowych doświadczeń i analiz nie tylko pomaga w skalowaniu biznesu, ale też buduje odporność organizacyjną w obliczu zmiennych realiów rynkowych.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!