26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaJubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu „Dziecinada”

Jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu „Dziecinada”

-

Wrocław szykuje się do wyjątkowego spotkania z teatrem, zabawą i edukacją dla dzieci oraz dorosłych. Wraca 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu „Dziecinada”. 

Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych / Teatr Klinika Lalek oraz Strefa Kultury Wrocław serdecznie zapraszają na jubileuszowy Festiwal „Dziecinada”. Wydarzenia odbędą się w pięciu lokalizacjach, gwarantując niezapomniane wrażenia teatralne dla każdego.

28 września Wrocław stanie się areną spotkania artystów teatralnych z całej Europy. Przez wrzesień i październik na scenach Wrocławia zaprezentują się trupy teatralne z Włoch, Finlandii, Litwy, Słowacji i innych krajów. Przygotowano również Dzień Niderlandzki, który dostarczy unikalnych doznań kulturowych. W Centrum Historii Zajezdnia 30 września odbędzie się dzień plenerowy, w którym uczestnicy zostaną zaproszeni do Cyrkowego Miasteczka „FrikArt”. 

Dla dzieci i dorosłych przygotowano bogaty repertuar spektakli. Centrum Akrobatyczne Vertykalna przeniesie widzów w magiczny świat „Małego Księcia”, Teatr Pinezka w komediowym spektaklu nauczy ekologii , a Teatr Chrząszcz w Trzcinie poruszy kwestie gospodarowania zasobami ziemi i odpadami.

Festiwal „Dziecinada” to nie tylko teatr, ale także muzyka. Kapela Timingeriu oczaruje żywiołowymi interpretacjami muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej. Na zakończenie festiwalu Teatr Klinika Lalek zabierze widzów w „Kosmiczną Podróż Guliwera”.

Szczegółowy program dostępny na stronie www.dziecinada.wroclaw.pl.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!