29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieJubileuszowa edycja plebiscytu Złotego Wąsa

Jubileuszowa edycja plebiscytu Złotego Wąsa

-

3 listopada startuje głosowanie na tegorocznego zwycięzcę jubileuszowej, piątej edycji plebiscytu Złotego Wąsa. Akcja, której celem jest promowanie profilaktyki męskich nowotworów, potrwa do 18 listopada.

W ramach plebiscytu odbędą się również inne wydarzenia, które mają na celu uświadamianie mężczyzn na temat zdrowia. 7 listopada wystartuje tramwaj edukacyjny, który będzie poruszał się po ulicach Wrocławia. Wewnątrz pojazdu znajdą się materiały informacyjne o profilaktyce męskich nowotworów przygotowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland.

8 listopada odbędzie się webinar „Fakty i mity o profilaktyce męskiego zdrowia”. Współpracujący z Fundacją Forum Mężczyzn ekspert, dr n. med. Krzysztof Tupikowski, przedstawi najważniejsze informacje na temat męskiej profilaktyki i odpowie na żywo na pytania zadawane przez uczestników. Transmisja będzie dostępna na YT oraz FB Fundacji Forum Mężczyzn.

18 listopada w Centrum Handlowym Magnolia Park odbędzie się finał plebiscytu. W trakcie finału uczestnicy będą mogli wykonać darmowe badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn. W Mobilnym Centrum Zdrowia będzie można skorzystać m.in. z badania USG jąder oraz antygenu PSA. Diagnostykę zapewni Synevo Laboratoria Medyczne. Kompleksową wiedzę na temat profilaktyki uczestnicy uzyskają przy stoisku Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny, a na kobiecą mammografię zapiszą się przy stoisku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Panie będą mogły również zrealizować darmowe badanie cytologiczne w Cytobusie (zapewnionym przez Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii) od godziny 10:00 do 18:00.

W tym samym dniu odbędzie się rownież uroczysta gala w Vertigo Jazz Club. Impreza rozpocznie się o 19:00, a poprowadzi ją Mariusz Kałamaga. Szóstka finalistów otrzyma upominki od partnerów oraz pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych, zaś zwycięzca zostanie uhonorowany wspomnianą statuetką Złotego Wąsa oraz nagrodami rzeczowymi. O 20:00 wystąpi Janusz Radek.

Więcej informacji na temat plebiscytu można znaleźć na stronie www.zlotywas.pl.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!