sobota, 2 marca, 2024

Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Non Sola Scripta” im. Johannesa Brahmsa

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

2 lipca 2023 roku rozpocznie się wyjątkowy Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa. Festiwal jest znany również jako „Non Sola Scripta”.

Festiwal odbędzie się w malowniczym Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim, w Kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja we Wrocławiu.

Niezapomniane doznania muzyczne

Podczas „Non Sola Scripta” wysłuchamy koncertów na Ostrowie Tumskim. Dyrektor artystyczny festiwalu, profesor Andrzej Chorosiński, zaprosił znakomitych artystów oraz utalentowanych absolwentów polskich i zagranicznych uczelni. Tytuł festiwalu, „Non Sola Scripta”, nawiązuje do improwizacji, która jest wkomponowana w programy koncertów w różnych wariantach. Dzięki swojej atrakcyjności, wydarzenia zyskały ogromną popularność wśród turystów odwiedzających Wrocław w trakcie wakacji.

Niedzielne koncerty pełne różnorodności

W ramach jubileuszowego cyklu festiwalowego, odbędzie się dziewięć niedzielnych koncertów. Festiwal potrwa od 2 lipca do 27 sierpnia. Program obejmuje prezentacje młodych talentów promowanych przez festiwal oraz występy wybitnych wirtuozów ze sceny międzynarodowej. Festiwal „Non Sola Scripta” nie tylko kontynuuje tradycję muzyki organowej, ale również wychodzi poza jej ramy, łącząc elementy muzyki kameralnej i integrując różne kultury i religie.

Andrzej Chorosiński, ceniony organista, pedagog i kompozytor, pełni funkcję dyrektora artystycznego festiwalu „Non Sola Scripta” od trzydziestu lat. Za swoje osiągnięcia został uhonorowany wieloma odznaczeniami i nagrodami.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY