23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomościKamienica z 1858 roku we Wrocławiu przechodzi rewitalizację

Kamienica z 1858 roku we Wrocławiu przechodzi rewitalizację

-

Kamienica z XIX wieku przy ul. Kołłątaja 23 we Wrocławiu przechodzi proces rewitalizacji. Zniszczona oficyna zostanie odbudowana, nastąpi całkowita rewitalizacja elewacji, która znajduje się pod opieką konserwatora zabytków.

Kamienica położona w ścisłym centrum Wrocławia, została wybudowana zgodnie z planami pochodzącymi z 1858 roku. Te sporządzili murarski mistrz Schallmann i mistrz ciesielski Ehler. Obiekt został stworzony specjalnie dla żony radcy miejskiego pani F. Wende. Mieszkania znajdujące się w głównej bryle budynku charakteryzują wysokimi pomieszczeniami. Sufit sięga tam od 3,45 do aż 3,75 m, co odpowiada stylowi XIX-wiecznych kamienic.

W trakcie prac, które prowadzimy tu od lipca 2021 roku, ten neorenesansowy budynek odsłania przed nami swoje kolejne tajemnice. Dotąd udało nam się zabezpieczyć zabytkowe elementy, wśród których znalazły się ozdoby, zdjęcia i gazety datowane na lata 1830–1840. Złożyliśmy je do przechowania na czas prowadzenia prac, aby później pojawiły się w nowej odsłonie we wspólnych częściach kamienicy. Te przedmioty to żywa historia tego miejsca, pamiątka dawnego Wrocławia. Według nas zasługują na to, by zostać odpowiednio wyeksponowane – podkreśla Dariusz Jagusiak, członek Zarządu Money Square Investment.

Jednym z głównych atutów wrocławskiej kamienicy przy ulicy Kołłątaja 23 jest jej lokalizacja. Budynek znajduje się w samym sercu miasta, tuż obok dworca głównego, od którego dzieli go około 100 metrów. Na wyciągnięcie ręki znajdują się liczne ośrodki kulturalno-rozrywkowe. Natomiast do samego Rynku Starego Miasta dojdziemy 15-minutowym spacerem.

W sumie w kamienicy powstanie 27 lokali mieszkalnych i 3 lokale usługowe. Części wspólne także zostały zaprojektowane z dużą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal.

Prace rozpoczęły się w lipcu 2021 roku. Termin zakończenia inwestycji zaplanowano w na koniec III kwartału 2023 roku.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!