15.8 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneKampania Grasz w Zielone | Eko-pakiety dla seniorów

Kampania Grasz w Zielone | Eko-pakiety dla seniorów

-

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska, a szczególnie dziś skupiamy się na walce z plastikiem. Z tej okazji Wrocławski Departament Zrównoważonego Rozwoju, we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i ZOO Wrocław, rozpoczyna kampanię „Grasz w Zielone”, skierowaną do wrocławskich seniorów.

W ramach Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego seniorzy otrzymają eko-pakiet, zawierający trzy praktyczne przedmioty. Woreczek wykonany z siatki RPET zastąpi jednorazowe reklamówki, szklana butelka o pojemności 500 ml pozwoli napełnić ją kranówką, a pakiet nasion zachęca do posadzenia łąki kwietnej na balkonie lub w ogrodzie, dbając o bioróżnorodność.

Wraz z eko-pakietem seniorzy otrzymają również prostą ekologiczną grę planszową, która umożliwi ciekawą rozrywkę z wnukami lub sąsiadami. Gra uczy, jak dbać o środowisko naturalne, nagradzając korzystne działania i opóźniając dotarcie do mety w przypadku negatywnych zdarzeń. Dla seniorów organizowane są także różnego rodzaju zajęcia ekologiczne, takie jak szkolenia, warsztaty i prelekcje.

Wrocławski Niezbędnik Seniora to nie tylko eko-pakiet, ale również zestaw upominków, które pomogą w codziennym życiu. Znajdują się w nim plecak miejski, torba na zakupy oraz etui na okulary, wykonane z trwałych materiałów. Dodatkowo, dostępny jest przewodnik po Wrocławiu oraz informator o atrakcjach i organizacjach dla seniorów. Projekt ma na celu zachęcenie seniorów do aktywności i odkrywania nowych obszarów życia.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!